İsviçre’nin Chiasso belediyesi, vergi ödemelerini Bitcoin’le de kabul edecek

İsviçre’nin Chiasso belediyesi, Ocak 2018’dan itibaren vergi ödemelerini Bitcoin’le de kabul edeceğini açıkladı. Duyuruda, İsviçre’nin Bitcoin ve dijital para birimi sektörlerinde küresel bir lider olma hedefinde olduğu ifade edilerek Chiasso’nun da Bitcoin için önemli bir küresel merkez haline getirilmek istendiği belirtildi. Chiasso Belediye Başkanı Bruno Arrigoni, “Chiasso, uluslararası alanda hem kanton hem de İsviçre için artan teknolojik ve ekonomik büyümenin merkez üssü olarak tanınmaktadır.” dedi. Chiasso belediyesi, dijital para birimiyle ilgilenen şirketleri cezbetmek için birtakım adımlar da attı. Başkanın, yatırımlarını...

İsviçre’nin Chiasso belediyesi, Ocak 2018’dan itibaren vergi ödemelerini Bitcoin’le de kabul edeceğini açıkladı. Duyuruda, İsviçre’nin Bitcoin ve dijital para birimi sektörlerinde küresel bir lider olma hedefinde olduğu ifade edilerek Chiasso’nun da Bitcoin için önemli bir küresel merkez haline getirilmek istendiği belirtildi.

Chiasso Belediye Başkanı Bruno Arrigoni, “Chiasso, uluslararası alanda hem kanton hem de İsviçre için artan teknolojik ve ekonomik büyümenin merkez üssü olarak tanınmaktadır.” dedi.

Chiasso belediyesi, dijital para birimiyle ilgilenen şirketleri cezbetmek için birtakım adımlar da attı. Başkanın, yatırımlarını Chiasso’ya yapmaları için birçok şirketle görüşme halinde olduğu bildirildi.

Aynı zamanda kentte bulunan orta öğretim okullarında dijital para okuryazarlığını güçlendirmek için dersler konuldu.

Zug belediyesi, Temmuz’dan beri 40’tan fazla ödeme aldı

Öte yandan İsviçre’nin Zug belediyesi geçtiğimiz Temmuz ayından bu yana Bitcoin ile vergi ödemeleri alıyor. Şimdiye kadar 40’tan fazla kişinin vergisini Bitcoin’le ödediği kaydedildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl