Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İsveç, Blockchain’i arazi ve mülk kayıtları için resmen kullanmaya başladı

İsveç’in ulusal tapu kadastro kurumu Lantmäteriet, arazi ve mülkleri kaydetmek için Blockchain teknolojisini resmen kullanmaya başladı. 2017 yılının başından bu yana Brezilya ve Japonya gibi ülkeler, arazi ve mülkiyetlerini merkezi olmayan, şeffaf ve değiştirilemez bir ağda saklanabilmesini sağlayabilmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Denemelerin ilk aşaması Mart ayında tamamlandı Lantmäteriet’in İş Geliştirme Müdürü Mats Snäll, Computer Weekly’ye verdiği röportajda, Blockchain tabanlı arazi ve mülkler kayıt platformunun denemelerinin ilk aşamasının Mart ayında tamamlandığını ifade etti. Snäll, şunları söyledi: “Blockchain ve faydaları...

İsveç’in ulusal tapu kadastro kurumu Lantmäteriet, arazi ve mülkleri kaydetmek için Blockchain teknolojisini resmen kullanmaya başladı.

2017 yılının başından bu yana Brezilya ve Japonya gibi ülkeler, arazi ve mülkiyetlerini merkezi olmayan, şeffaf ve değiştirilemez bir ağda saklanabilmesini sağlayabilmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya başladı.

Denemelerin ilk aşaması Mart ayında tamamlandı

Lantmäteriet’in İş Geliştirme Müdürü Mats Snäll, Computer Weekly’ye verdiği röportajda, Blockchain tabanlı arazi ve mülkler kayıt platformunun denemelerinin ilk aşamasının Mart ayında tamamlandığını ifade etti.

Snäll, şunları söyledi:

“Blockchain ve faydaları hakkında bir şeyler duyduğumuzda bunun kayıtlar için kullanabileceğimiz gerçek bir yeni nesil teknoloji olup olmadığını keşfetmek istedik. Bunu daha geniş bir ölçekte denemek, daha fazla ortağa sahip olmak ve daha çok sayıda işlem üzerine çalışmak zorundayız.”

Snäll, Blockchain teknolojisinin hükümetin yüz milyonlarca dolarlık harcamasının önüne geçebileceğine inanıyor. Testler, henüz küçük çapta devam ediyor. Projenin önümüzdeki günlerde genişlemesi ve büyümesi bekleniyor.

İsveçli kurum, herkese açık Blockchain ağlarını kullanmak yerine İsveç merkezli bir Blockchain startup’ı olan ChromaWay’in özel Blockchain ağını kullanmaya karar verdi. Özel Blockchain ağları, saldırılara karşı hassas ve genelde güvensiz olur. Bitcoin veya Ethereum gibi Blockchain ağları verilerin saklanması açısından daha fazla güvenlik sağlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl