İsviçre devlet bankasından müşterilerine kripto hizmetleri geliyor

Tamamen İsviçre devletine ait olan PostFinance bankası kripto para işlemleri ve saklama hizmetleri verme kararı aldı. Banka, ülkenin bilinen kripto şirketlerinden Sygnum ile bu çerçevede ortaklık anlaşması yaptı.

ABD’de ortaya çıkan bankacılık krizinin etkilerinin en sert görüldüğü ülkelerden biri olan İsviçre’de bir devlet bankası, kripto para hizmetleri vermeye başlayacağını duyurdu. PostFinance bankası, kripto şirketi olan Sygnum ile ortaklık da kurdu. Bu sayede banka müşterileri, Bitcoin ve Ether başta olmak üzere, bilinen büyük kripto paraları alıp satabilecek ve aynı zamanda banka gözetiminde saklayabilecek.

İsviçre’nin bilinen kripto para şirketlerinden olan Sygnum, kurumsal firmalara da birçok kripto hizmeti veriyor ve 15’ten fazla bankayla bu anlamda ortaklık kurmuş durumda…

“Talep gittikçe artıyor”

Konuyla ilgili açıklama yapan PostFinance bankasının yatırım yöneticisi Philipp Merkt, bu adımlarının arkasında müşterilerinden gelen yoğun talebin olduğunu söyledi:

“Dijital varlıklar finans dünyasının artık ayrılmaz bir parçası oldular. PostFinance müşterileri de bir süredir dijital varlık dünyasının bir parçası olmak istiyorlar. Bu konuda gelen talepler her geçen gün artıyor”

1906 yılında kurulan PostFinance bankası, İsviçre Postanesi’nin de bir alt şirketi olarak hizmet veriyor ve kripto paralara karşı olumlu bakış açısıyla biliniyor. Postane son olarak “Kripto Pulu 3.0” adında yeni bir NFT ve fiziksel pul koleksiyonu çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl