Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İtalya regülasyon kurumu başkanı: Kripto paralar endişeleri artırıyor

İtalya Borsası Düzenleme Kurumu Consob'un başkanı, bugün yaptığı açıklamada kripto paraların regüle edilmeden yayılmasının ciddi endişelere yol açacağını söyledi. Başkan Savona, "Denetleme olmadan, şeffaflık da olmaz" dedi.

Kripto paraların her geçen gün daha fazla yayılmasına bir tepki de İtalya’dan geldi. İtalyan borsasının düzenleme kurumu olan Consob’un başkanı Paolo Savona kripto paraların regüle edilmesinin şart olduğunu belirtti:

“Düzgün bir denetleme sistemi olmadan, piyasadaki şeffaflık konusunda endişeler gittikçe artacaktır. Yasallık ve piyasa için gereken en uygun kararlar alınmasında sıkıntılar yaşanacaktır”

“Vergi kaçırma, para aklama, terörizm finansmanı…”

Kripto paraların birçok suç çeşidi için koruyucu bir kalkan görevi üstlenebileceğini belirten Savona şu ifadeleri kullandı:

“Kripto paralar, merkez bankalarının para politikasını yürütme kabiliyetini de bozabilir. Şu anda dolaşımda 4 bin ilâ 5 bin arasında regüle edilmemiş kripto para bulunuyor. Consob olarak İtalya’da yasadışı şekilde fon toplayan yüzlerce websitesini kapattık. Eğer Avrupa Birliği’nden bu anlamda bir adım atılmazsa veya bu çok gecikirse, biz de kendi önlemlerimizi alırız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl