Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

İtalyan regülasyon kurumu: Binance’in izni yok

İtalyan finansal regülasyon kurumu CONSOB, Binance'in ülkede izin verilmeyen şirketler arasında olduğunu belirtti.

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance hakkında ülkenin finansal regülatörü CONSOB, borsanın izin verilmiş şirketler arasında olmadığını açıkladı.

Geçtiğimiz ay, denetlenmeyen kripto para yatırımlarının yaygınlaşmasının endişe yarattığı yönünde de bir açıklama yapan CONSOB’un resmi internet sitesindeki açıklamaları şu şekilde:

“CONSOB, ‘Binance Group’ şirketlerinin İtalya’da finansal hizmet sağlamaya yetkili kurum olmadıkları yönünde yatırımcıları uyarmaktadır. www.binance.com web sitesindeki, ‘türevler’ ve ‘Hisse Senedi Token’ları’ için de aynı durum geçerlidir. Kamuoyu bu şartlara dikkat etmelidir. Tasarruf sahiplerini yatırım seçimlerini bilinçli olarak yapmaya çağırıyoruz. Yatırılan paraların hepsinin kaybedildiği durumlar yaşanabilir, öngörülemeyen riskler alınmış olabilir ya da siber saldırılar sonucunda IT altyapısı hedef alınabilir”

Binance CEO’su Zhao “regülasyonlardan kaçmıyoruz” demişti

Birçok ülkede regülasyon kurumlarıyla sorun yaşayan Binance’te, CEO Changpeng Zhao geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklama ile regülatörlerden son zamanlarda gelen baskıların kripto para sektörü için olumlu olduğunu söylemişti. CZ olarak da bilinen ünlü CEO şunları söylemişti:

“Daha fazla regülasyon, daha fazla olumlu işaret demektir. İnsanların kripto para dünyasında gelişlerinde kendilerini güvende hissetmelerini sağlar.”

Binance hakkında Tayland’daki SEC suç duyurusunda bulunurken borsa hakkında Cayman Adaları’nda da inceleme başlatılmıştı. Borsanın İngiltere’de faaliyetlerinin durdurulduğu yönündeki haberler de Binance tarafından yalanlanmış ve “Binance.com üzerinde doğrudan etkisi yok” denilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl