Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bu hafta izlenecek 4 altcoin: Chiliz, Waves, JUST, Aragon

Altcoin'ler için nispeten hareketli bir hafta daha geride kalırken önümüzdeki günlerde 4 altcoin'de önemli gelişmeler yaşanacak.

finans-grafik

Burada yazılanlar, bir yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca okurların projelerle ilgili önemli gelişmelerden haberdar edilmesi amaçlanmıştır.

Bitcoin’in piyasa payının düşüp altcoin’lerin arttığı bir başka hafta daha geride kaldı. Geçtiğimiz günlerde yüzde 58’lere çekilen Bitcoin dominansı, bugün yeniden yüzde 59 seviyesine çıktı.

Geride kalan haftada OMG Network (OMG), yearn.finance (YFI) ve Cosmos (ATOM) gibi altcoin’lerdeki artışlar dikkat çekiciydi. Bunlar sırasıyla yüzde 107, yüzde 60 ve yüzde 35 arttı. Hafta içinde YFI’nin fiyatı Bitcoin’i geride bırakarak 16 bin doların üstüne çıkarken OMG de USDT’nin katkısıyla yukarı yönlü sert bir hareket gösterdi. Fiyatı tırmandıran haber, artık OMG Network tabanlı USDT’nin de çıkarılacak olmasıydı.

Peki bu haftada neler var? Önemli gelişmeleriyle öne çıkan altcoin’ler şöyle:

Chiliz (CHZ)

Chiliz ve Socios.com, dünya devi spor kulüpleriyle yaptıkları iş birlikleriyle konuşulmaya devam ediyor. Chiliz’in resmi Twitter hesabından 12 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre, 25 Ağustos’ta 4 yeni Fan Token Arzı (FTO) başlatılacak.

Waves (WAVES)

Son haftaların yükselen yıldızı Waves, bu hafta hareketli günler geçirebilir. Waves platformunun kurucusu Sasha Ivanov’un dün yaptığı açıklamalara göre, bu hafta ETH DeFi projeleriyle birçok ortaklık duyurusu gelecek.

JUST (JST)

Justin Sun’un kurucusu olduğu DeFi projesi JUST, Ağustos başlarından beri ciddi bir yükseliş trendi içinde. 1 Ağustos’ta 0.013 dolardan işlem gören JST, iki hafta önce 0.075 dolara kadar tırmandı ve şu sıralarda 0.61 dolardan işlem görüyor. Justin Sun’un geçen ay yaptığı açıklamaya göre, 31 Ağustos’ta USDJ & JST’de gelir hasadı faaliyete geçirilecek.

Aragon (ANT)

Ünlü milyarder Tim Draper’ın da önemli bir yatırımının olduğu ve son dönemde çarpıcı bir fiyat performansı sergileyen kripto para projesi Aragon (ANT), bu hafta ikinci likidite ödül programını başlatıyor. 21 Ağustos’ta yapılan açıklamaya göre program 25 Ağustos TSİ 18.00’de başlatılacak ve 22 Eylül’de yine aynı saatte sonlandırılacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun