Bu hafta izlenecek 4 kripto para ve önemli tarihler

Altcoin'lerin fiyat performanslarıyla öne çıkmaya devam ettiği bu haftada önemli gelişmelerden geçecek 4 kripto para var.

grafik

Kripto para piyasalarında altcoin’ler öne çıkmaya devam ediyor. Bitcoin hareketsiz oldukça yeni yükselişler kaydeden diğer kripto paralardan bazıları, rekor seviyelerini bile geride bırakıyor.

Geçen hafta yayınladığımız notta yer alan üç kripto paradan biri olan VeChain’de (VET) hafta ortasına doğru yukarı yönlü güçlü bir ivme oluştu. TRX’te nispeten az hareketlilik varken KNC ise çok değişkendi.

Bu hafta radarda yer alması gerektiğini düşündüğümüz 4 kripto para var.

Binance Coin (BNB)

Bilindiği üzere, Binance her çeyrekte BNB yakıyor. Yakılacak miktar, son 3 aydaki ticari faaliyete göre belirleniyor. Kripto para piyasaları, son aylarda hareket kazandığı ve işlem hacimleri önemli artışlar yaşadığı için rekor miktarda BNB yakılabilir. Henüz rakamlar resmi olarak duyurulmadı ancak bugün veya yarın ne kadar yakıldığı açıklanacak. Açıklama yapılmasa da yakım gerçekleşeceği bilindiği için belirli ölçüde fiyatlandı. Yine de bir miktar devam edebilir. Takip etmekte yarar var.

Algorand (ALGO)

16 Temmuz Perşembe günü Algorand blok zinciri üzerinde en büyük özel yatırım platformu Republic, bir dijital kâr paylaşım token’ı çıkaracak. Şirket, Republic Note olarak adlandırılan token’ın satışını yapacak. Token’ın işlevi; kullanıcıları, yatırımcıları ve ortakları, platformda gerçekleştirilen faaliyetler için ödüllendirmek olacak.

Token için daha önce bir ön satış gerçekleştirilmiş ve bu satışta token’lar 0.06 ila 0.10 dolar fiyatla satılmıştı. Republic, bu sayede 10 milyon dolar gelir elde ederken yatırımcılar arasında Binance, Algorand ve Blockchain.com da bulunuyor. Halka açık token satışında fiyat 0.12 dolar olacak.

Grin (GRIN)

GRIN, bu hafta ana ağ üzerinde önemli bir güncelleme geçirecek. 16 Temmuz’da 786240 numaralı blokta hard fork’a gidilecek. Madencilik algoritması değişecek.

Haven Protocol (XHV)

Haven, 20 Temmuz’da Haven’ın ana ağı üzerinde çalışacak ilk özel stabil kripto para xUSD’yi piyasaya sürecek. xUSD’nin piyasaya sürülmesi, aynı zamanda bir hard fork’u da gerektiriyor. Ekip, iddialı açıklamasında şöyle diyor: “Haven, insanlık için başka bir dev adım daha atmayı umuyor. Artan ekonomik istikrarsızlık ve mahremiyet ihlalleri ortamında 20 Temmuz 2020 tarihi, finansal özgürlük için yeni bir seçeneğin başlangıcı olacak.”

Son olarak Binance’in yüksek perdeden duyurusunu yaptığı sanal kripto para konferansı Off The Charts’ta yer alacak projeler de yakından izlenebilir. Bunlar; Cardano, Elrond, Basic Attention Token, Neo, Celer Network, Harmony, WazirX, Qtum, Matic Network, IOST VE Aelf olarak sıralanabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl