Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Jack Dorsey, Bitcoin donanım cüzdan çalışmalarını başlatıyor

Twitter'ın yanısıra ödeme platformu Square'in de CEO'su olan Jack Dorsey, Bitcoin donanım cüzdan konusunda projeye başladıklarını duyurdu. Başarılı girşimci TSİ gece yarısı "Başlıyoruz #Bitcoin" tweet'i attı.

Square şirketi, Bitcoin donanım cüzdan oluşturma plânları çerçevesinde çalışmalara başladı. Şirket, konuyla ilgilenecek bir ekip oluşturdu. Ekibe liderlik edecek olan Jesse Dorogusker, ekibi kurmaya başladıklarını ve projenin plânlanma aşamasında olduğunun bilgisini verdi. Dorogusker ayrıca, mobil sisteme uyumlu çok daha rahat saklama özellikleri olan bir cüzdan geliştiriceklerini söyledi.

Tweet’e Jack Dorsey cevabı geldi: Başlıyoruz

Dorogusker attığı tweet’te, “Bitcoin saklama hizmetini ana akım kitleye sunmak için bir donanım cüzdan geliştirmeye karar verdik. Açık şekilde sorular almaya ve bunları cevaplandırmaya devam edeceğiz.” yazarken, CEO Jack Dorsey de bu tweet’e “Başlıyoruz” diyerek cevap verdi.

Square’in bu adımının, bir fintech şirketi olarak da büyük ilgi toplamasını sağlayacağı belirtiliyor. Ayrıca yeni üretilecek olan donanım cüzdan Square’in mobil ödeme uygulaması Cash App’e de entegre edilecek.

Dorsey Haziran ayı başında duyurmuştu

Twitter ve Square CEO’su olan ve Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Jack Dorsey, Haziran ayı başında, kullanımı kolay, teknolojik bir donanım cüzdan üretmek istediğini belirten bir tweet dizisi yazmıştı.

Dorsey, “Çoğu insan internete mobil cihazlardan giriyor. Ürettiğimiz çözüm modeli, eksiklerine ve yükümlülüklerine rağmen mobil cihaz kullanırken mükemmel bir deneyim sağlamalıdır. Mobil cihazlarla sorunsuz bir etkileşim sağlayan model, birçok insanı çekecektir. Apple ve Google’ın izinlerine gerek duymadan çalışabilen bir uygulama hayal ediyoruz. ” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl