Jack Dorsey Jay-Z ile kurduğu 500 BTC’lik fonun yönetim kurulunu tanıttı

Geçtiğimiz günlerde Twitter CEO'luğunu bırakan ve hemen ardından da CEO'su olduğu bir başka şirket olan Square'in adını Block olarak değiştiren Jack Dorsey, ABD'li ünlü rapçi Jay-Z ile geçen sene Şubat ayında duyurduğu Afrika ve Hindistan'daki Bitcoin geliştiricilerine yapacağı 500 BTC'lik yardım fonu için oluşturduğu yönetim kurulunu açıkladı. Dorsey 7 bin kişilik başvuru listesinden 4 kişi seçti.

Jack Dorsey son sürat Bitcoin geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Block şirketi CEO’su son olarak, geçen sene duyurduğu Bitcoin fonu için 4 kişilik bir yönetim kurulu belirledi.

Afrika ve Hindistan’daki Bitcoin geliştiricilerine yapılacak olan 500 Bitcoin’lik yardım için kurulan ₿trust adındaki fona 4 yönetim kurulu üyesi seçildi. 7 bin kişilik başvuru havuzundan; Carla Kirk-Cohen, Abubakar Nur Khalil, Obi Nwosu ve Ojoma Ochai isimleri seçildi. 4 kişi de Bitcoin gelişimini desteklemek için Afrika’da çalışmalarda bulunan geliştiriciler.

Dorsey Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada bu 4 kişinin, 500 BTC’nin en iyi şekilde nasıl dağıtılabileceği konusunda prensipler belirleyeceğini söyledi.

Kendisini adeta Bitcoin’e adamış durumda

Twitter ve eski adıyla Square’in kurucularından olan Jack Dorsey, bilindiği üzere tam bir Bitcoin destekçisi… Geçtiğimiz günlerde adını Block olarak değiştirdiği ödeme şirketinin, alt firması olan CashApp’te her hafta 10 bin dolarlık Bitcoin aldığı bilinen Dorsey, Twitter’ın Bitcoin ile bahşiş uygulamasının da yaratıcılarından biri olarak görülüyor.

Block şirketinin bir başka altşirketi olan Spiral da geçtiğimiz günlerde, Lightning Geliştirme Kit’ini (LDK) Youtube’dan yayınladığı bir video ile tanıtmıştı.

Dorsey ayrıca merkeziyetsiz bir Bitcoin borsası kurmanın da çalışmalarına devam ediyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl