Jack Dorsey açıkladı: Square’dan Bitcoin odaklı, merkeziyetsiz yeni proje

Son dönemde Bitcoin'e verdiği desteği iyice duyuran Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, fintech şirketi Square vasıtasıyla Bitcoin'e odaklanan yeni bir iş geliştirdiğini açıkladı. Dorsey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Odaklandığımız nokta Bitcoin, merkeziyetsizlik ise tek amacımız olacak" dedi.

Haziran ayında Miami’de gerçekleştirilen Bitcoin konferansında “Hayatımın sonuna kadar şirketlerim ve ben Bitcoin’in geliştirilmesi için çalışacağız” diyen Jack Dorsey, kendini göstermeye başladı.

Yine Haziran ayında merkeziyetsiz ve izin zorunluğu olmayan, mobil bir cüzdan geliştirmek istediğini de belirten Dorsey, dün gece saatlerinde attığı tweet’lerle, Square vasıtasıyla yeni, merkeziyetsiz ve açık kaynaklı bir proje üzerinde çalıştığını açıkladı:

“Square, tek amacı merkeziyetsiz finansal hizmetler oluşturmayı kolaylaştırmak olan açık kaynaklı geliştirici bir platform oluşturacak. (Seller, Cash App ve Tidal ile birlikte). İlk odak noktamız Bitcoin, projenin adı ise TBD olacak. Donanım cüzdan projemizde olduğu gibi bunu da tamamen herkese açık şekilde yapacağız. Açık yol haritası, açık geliştirme ve açık kaynak. Takımın oluşturulmasında ve liderlik edilmesinde Mike Brock bulunacak.”

“The B Word” geliyor

Büyük bir Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey’nin organize ettiği “The B Word” etkinliği de yaklaşıyor. 21 Temmuz’da yapılacak etkinlikte Elon Musk ve Jack Dorsey’in karşı karşıya gelmesi bekleniyor ve kripto para endüstrisi hakkında konuşacak. Organizasyonun odak noktası ikilinin karşılaşması olacak. Musk ve Dorsey’nin Bitcoin ve Dogecoin hakkında söyleyecekleri adeta tarihe geçecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl