Jack Dorsey’den Twitter’a Lightning entegrasyonu imâsı

Bitcoin'e verdiği destekle bilinen Twitter kurucusu Jack Dorsey, platformunun, Bitcoin 2. katman ödeme sistemi Lightning Network'e entegre olacağı konusunda bir imâda bulundu. Dorsey, bir takipçisinin konuyla ilgili soruduğu soruya "Sadece zaman meselesi" cevabını verdi.

Geçtiğimiz günlerdeki Bitcoin konferasında “Bitcoin’i herkesin erişebileceği bir noktaya getirmek için ne gerekiyorsa, hayatımın sonuna kadar onu yapacağım” diyerek en büyük kirpto paraya olan adanmışlığını gösteren Jack Dorsey, Twitter’ın Lightning Ağı’na entegre olacağının da sinyallerini verdi.

“Sadece zaman meselesi…”

Twitter kurucusu, Lightning Ağı üzerinde çalışan bir cüzdan ve şifreli mesajlaşma servisi olan Sphinx Chat uygulamasını överken, bir takipçisi ise ona Lightning’in, Twitter ya da BlueSky’a entegre olup olmayacağını sordu. Dorsey ise “Sadece zmaan meselesi…” diyerek kısa bir cevap verdi ancak büyük bir çalışmanın da adeta duyurusunu yapmış oldu.

Twitter’ın ağ ile nasıl bir entegrasyona gireceği konusunda bir bilgi yok ancak mikro-ödemeler konusunda bir geliştirme olasılığının yüksek olduğu belirtiliyor.

Gelişmiş donanım cüzdanı üretmek istiyor

Twitter’ın yanısıra ödeme platformu Square’in de kurucusu ve CEO’su olan Dorsey, Miami’deki Bitcoin konferansı esnasında attığı tweet’lerde gelişmiş ve ödemelerde rahatlıkla kullanılabilen mobil bir Bitcoin donanım cüzdanı üretmek istediğini belirtmişti.

Bilindiği üzere Lighnint Ağı, ödemelerde hem alıcı hem de gönderici için daha hızlı ve daha ucuz işlem sağlayan, ve Bitcoin blokzinciri üzerinde bulunan bir başka zincir katmanı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl