Jack Dorsey’nin ilk tweet NFT’si 48 milyon dolara satışta

Twitter ve Block kurucusu Jack Dorsey'nin 2006 yılında attığı ilk tweet'i NFT olarak 2.9 milyon dolara satın alan işadamı Sina Estavi, NFT'sini tam 16 kat fazla değere satışa çıkardı. Estavi, elde edeceği gelirin de yüzde 50'sini hayır kurumuna bağışlayacağıı açıkladı. Dorsey'den de bu açıklamaya cevap gecikmedi.

Malezya merkezli blok zinciri hizmet sağlayıcısı şirket Bridge Oracle’ın CEO’su Sina Estavi, geçen sene 2.9 milyon dolara aldığı Jack Dorsey’nin tweet NFT’sini yaklaşık 16 katına, 48 milyon 750 bin dolara satışa çıkardı.

Yarısını hayır kurumuna bağışlayacak

Jack Dorsey, 2006 yılında Twitter tarihinin ilk tweet’ini atmış ve “Twittr’ımı kuruyorum” demişti. (“just setting up my twttr”) İşte geçen sene bu tweet’in NFT versiyonu 2.9 milyon dolara satılmıştı. Malezyalı işadamı ise şu anda bu tweet’i NFT pazaryeri OpenSea’de 14 bin 969 ETH’ye satışa koydu. Estavi, elde edeceği paranın yarısını ise, zor şartlarda yaşayan insanlara nakit para veren bir yardım kuruluşu olan GiveDirectly’ye bağışlayacağını söyledi.

Jack Dorsey: Neden %99’u değil?

Estavi’nin tweet’ini gören Jack Dorsey de, Malezyalı işadamına cevap verdi ve “Neden %99’unu bağışalmıyorsun?” dedi. Dorsey’nin, mesajında GiveDirectly ile beraber Tesla CEO’su ve Twitter’ın yeni yönetim kurulu üyesi Elon Musk’ı da etiketlemesi dikkat çekti.

Hatırlanacağı üzere Jack Dorsey, Kasım ayında Twitter CEO’luğunu bıraktığını açıklamıştı. Dorsey, ödeme şirketi Block’un çalışmaları üzerine yoğunlaşıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl