Alibaba’nın kurucusu Jack Ma’dan Bitcoin açıklaması

Bitcoin, Alibaba’nın kurucusu ve başkanı Çinli iş adamı Jack Ma’nın aklını oldukça karıştırmış görünüyor. Şirketi Blockchain teknolojisine önemli kaynaklar döküyor olsa bile Ma’nın kendisi Bitcoin hakkında daha fazla bir şey öğrenmek istemiyor. Bitcoin’la alakalı olarak kendisine çok fazla soru sorulduğunu söyleyen Jack Ma, onlara şu yanıtı verdiğini ifade etti: “Dürüsçe söyledim, Bitcoin hakkında çok az şey biliyorum ve kafam tamamen karışık.” 38.6 milyar Dolar’lık net varlığı ile Çin’in en zengin adamı olan Ma, Alibaba’nın Bitcoin’i kabul edip etmeyeceği tartışmalarıyla alakalı...

Bitcoin, Alibaba’nın kurucusu ve başkanı Çinli iş adamı Jack Ma’nın aklını oldukça karıştırmış görünüyor. Şirketi Blockchain teknolojisine önemli kaynaklar döküyor olsa bile Ma’nın kendisi Bitcoin hakkında daha fazla bir şey öğrenmek istemiyor.

Bitcoin’la alakalı olarak kendisine çok fazla soru sorulduğunu söyleyen Jack Ma, onlara şu yanıtı verdiğini ifade etti:

“Dürüsçe söyledim, Bitcoin hakkında çok az şey biliyorum ve kafam tamamen karışık.”

38.6 milyar Dolar’lık net varlığı ile Çin’in en zengin adamı olan Ma, Alibaba’nın Bitcoin’i kabul edip etmeyeceği tartışmalarıyla alakalı olarak ise “Bunun için hazır olduğumuzu sanmıyorum. Ben AliPay üzerine odaklanıyorum. Bitcoin bana göre değil. Bitcoin’e odaklanmış değiliz. Çin’de yolsuzluğun önüne geçerek daha verimli ve daha şeffaf bir toplum yaratmaya odaklandık.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl