Kripto şirketi yöneticisi Chervinsky: Ether ETF onayı onlar için gerçek bir şok olur

Kripto dünyasının yakından tanıdığı ve bu alanda birçok şirkette çalışmış olan Jake Chervinsky, Ether spot ETF'lerinin SEC tarafından onaylanmasının, Washington'da süreci takip edenler için "gerçek bir şok" yaratacağını söyledi. Chervinsky, ayrıca SAB121 olarak bilinen düzenlemenin değişmesi konusundaki yasanın kabulünün de aslında, Ether ETF'lerinden daha önemli bir gelişme olduğunu belirtti.

Ether spot ETF’leri konusunda SEC’nin yön değiştirmeye başladığı iddiaları kripto paralarda yükseliş getirirken, sektör yöneticileri de yaşananlara kayıtsız kalmadı.

Erken dönem kripto para projelerine yatırım yapan bir şirket konumundaki Variant Fund’ın hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi olan Jake Chervinsky, Ether spot ETF gelişmelerini değerlendirdi.

“Washington da beklemiyor”

SEC’deki yön değişimi hakkında tweet atan Chervinsky, ETF taleplerinin kabul edilmesinin Washington’daki birçok kişi için de şoke edici olacağını belirtti:

“Eğer spot ETH ETF’leri onaylanırsa, bu durum, süreci Washington’da yakından izleyenler için de şok olacak. Bu tabii ki onaylanmayacağı anlamına gelmez”

“SAB 121, Ether ETF’inden de önemli…”

Geçtiğimiz hafta Temsilciler Meclisi’nde SAB 121’i iptal etmeyi hedefleyen bir yasanın kabulüne de değinen hukuk adamı şunları söyledi:

“Onayın gelmesi demek, ABD’nin kripto politikasında büyük bir değişiklik yaşanması demek. Özellikle SAB121’den sonra… Ben bunun ETF’lerden çok daha önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum”

Beyaz Saray karşı çıkıyor

SAB121 olarak bilinen düzenleme ilk kez 2022 yılının mart ayında SEC tarafından yayımlanmıştı. Düzenleme, bankaların ve diğer finansal kurumların müşterileri adına tuttukları kripto paralarını bilançolarına dahil etmelerini zorunlu kılıyor. Ancak bu duruma finansal kurumlar karşı çıkıyorlar. Risk yönetimi, maliyet artışı ve burada alınan büyük sorumluluklar banka ve diğer finans kurumlarını korkutuyor.

Beyaz Saray ve Biden yönetimi ise SEC’yi kripto paralardan sorumlu olan kurum olarak görmek istiyor ve bu nedenle düzenlemenin arkasında duruyor.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamada, “SAB 121, müşterilerin yaşadıkları büyük kayıplardan ötürü ortaya çıkmıştır. Eğer bu düzenleme iptal edilirse, yatırımcıları koruma çabaları engellenir. Bu olursa da, önemli finansal istikrarsızlık ve piyasa belirsizliği ortaya çıkacaktır” denilmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl