JPMorgan CEO’su Dimon: Son yıllarda görülen en tehlikeli dönemde olabiliriz

JPMorgan'ın kripto karşıtı olan ünlü CEO'su Jamie Dimon, dünyanın şu anda son senelerin en tehlikeli döneminden geçiyor olabileceğini söyledi. Dimon faizlerin çok daha fazla yükselme riskinin olduğunu da belirtti.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, son günlerde yaşanan İsrail-Filistin savaşının dünyayı son dönemin en tehlikeli zamanlarına sokmuş olabileceğini söyledi.

Jeopolitik gelişmelerin kendisini endişelendirdiğini, ayrıca Fed’in faizleri çok daha uzun süre yukarıda tutabileceğini söyleyen Dimon bankanın çeyreklik rakamlarının açıklandığı toplantıda konuştu:

“Şu anda, son yılların hatta on yılların en tehlikeli döneminden geçiyor olabiliriz. Ayrıca Fed’in faizleri beklenenden daha uzun süre yukarıda tutabilme riski var. Israrlı şekilde güçlü kalan iş piyasası ve yüksek devlet borcu faizlerin yukarıda kalmasını sağlayabilecek riskler arasında bulunuyor”

Dimon geçtiğimiz haftalarda da faizlerin %7 seviyesine çıkma riskinin bulunduğunu belirtmişti. Fed’in bir sonraki faiz kararını belirleyeceği 2 günlük FOMC toplantısı 31 Ekim ile 1 Kasım günlerinde yapılacak. Karar 1 Kasım günü açıklanacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl