Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Janice McAfee’den Elon Musk çıkışı: John aynı şeyi yaptığı için hapiste

2017 boğa sezonuna damga vuran John McAfee'yle ilgili ABD'de dava açılması, ünlü yatırımcının eşinin Amerikalı yetkililere tepki göstermesine sebep oldu. Şu anda İspanya'da tutuklu olan John McAfee'nin eşi Janice McAfee "John, Elon Musk'ın yaptıklarının aynısını yaptı ama o şimdi bir hapishanede ölme ihtimaliyle karşı karşıya..." dedi.

john-mcafee

John McAfee’nin eşi Janice McAfee Amerikalı yetkililere açılan dava sebebiyle tepki gösterdi. Kocasının, bugün Elon Musk’ın yaptıklarıyla benzer yorumlar yaptığını, hatta Musk’a göre etkisinin de 2017’de çok daha az olduğunu belirten Janice McAfee şunları söyledi:

“Elon Musk tweet’leriyle kripto para piyasalarını John McAfee’nin yaptığından çok daha fazla hareket ettirdi. John, benzer faaliyetlerde bulunduğu iddiasıyla şu anda bir hapishanede ölme ihtimaliyle karşı karşıya…”

İstanbul uçağına binerken tutuklanmıştı

Ünlü anti-virüs programı McAfee’nin de geliştiricisi olan John McAfee, Ekim ayında İstanbul uçağına binerken İspanya’da gözaltına alınmış sonra da tutuklanmıştı. ABD’de de 2014/2018 yıllarını kapsayacak şekilde vergi kaçırma suçlamasıyla dava açılan McAfee’nin İspanya’dan ABD’ye iade edilme durumu da söz konusu.

Ünlü yatırımcıya son olarak Mart ayında da ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu da (CFTC) dava açmıştı.

McAfee özellikle 2017 boğa sezonuna Twitter’dan yaptığı kripto para yorumlarıyla damga vurmuştu. Boğa sezonu başlamadan yaz aylarında yorumlarına start veren McAfee, Aralık ve Ocak aylarında başta XVG, Dogecoin ve Tron gibi kripto paraların ciddi yükselişler kaydetmesinde rol sahibiydi.

Toplamda 13 milyon dolar iddiası

ABD’li yetkililer McAfee ve koruması Jimmy Watson’ın, bilerek fiyatları yukarı çıkardığını ve en tepe noktadan satarak 2 milyon dolar elde ettiklerini öne sürüyorlar.

McAfee için yapılan suçlamalar arasında yine 2017’ye damga vuran ICO’ları da öne çıkarması ve bunun karşılığında toplamda 11 milyon dolar kazanç sağlaması da bulunuyor.

Ünlü kripto para yatırımcısı geçtiğimiz senelerde Dominik’te de gözaltına alınmış ancak daha sonra serbest kalmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl