Bir Japon girişimi, kullanılmadığınız depolama alanını nakde çeviriyor

Bir Japon girişimi, dünya çapında kullanılmayan ihtiyaç fazlası depolama alanını kullanıcılarını kripto paralarla ödüllendirerek kullanmayı deniyor.

Ne yaparsanız yapın, eski akıllı telefonunuzu çöpe atmayın. Bunun yerine telefondaki veri emen her şeyi boşaltın ve kripto para çıkarmak için kullanın.

Japonya İletişim Bakanlığı’na göre, insanların yüzde 94,7’sinin bir akıllı telefonu var. Diğer gelişmiş ülkelerde de bu durum benzer. Gelişmekte olan ülkelerde ise akıllı telefon kullanıcılarının yüzdesi çarpıcı bir şekilde artmış durumda, hatta Afrika’da bile bu oran yüzde 80,8’de.

Bu telefonlarda büyük miktarlarda kullanılmayan depolama alanları bulunuyor.

Module’ün  CEO’su Toshiki Toshiro, “Dünyanın dört bir yanında kullanılan yaklaşık 2 milyar mobil cihaz var. Eğer büyük miktarda kullanılmayan depolama alanı olduğunu varsayarsak o zaman ihtiyaç fazlası depolama alanından söz edebiliriz ve bunu kripto para madenciliği için kullanabiliriz.” diyor.

Module, tipik bir akıllı telefonun depolama kapasitesinin 32 GB olduğunu varsayıyor. Depolama kullanım oranı ise yüzde 50. Eğer bunlar doğruysa, yaklaşık 15 milyar GB’lık ek depolama kapasitesi olduğu söylenebilir.

Toshiro: “Eğer Module’ü kullanırsanız kullanılmayan veya uyuyan telefonlar ve veriler gerçek bir varlığa dönüştürülebilir.” şeklinde konuşuyor.

Hizmetin kullanıcıları, Bitcoin ve daha sonra itibari para ile değiştirilebilecek Module token’ları ile ödeme alacaklar.

Projede yer alan birisinin söylediğine göre, ancak asıl fikir Module’ü yeni bir BTC ve ETH yapmak.

Şirket Telegram sohbetinde akıllı telefon madenciliği uygulamasının beta sürümünün daha sonra Module token’ları (MODL) alan kullanıcılara dağıtılacağını bildirdi.

ICO Box’un kurucusu ve firmanın danışmanı Nick Evdokimov, Module ile iki şey elde ettiğinizi söylüyor:

“Birincisi ödüller için akıllı telefonunuzdaki ve tabletinizdeki kullanılmamış depolama alanını kullanacaksınız. İkincisi, Module kullanıcıların akıllı sözleşmeler yapmasına, uygulamaları geliştirmelerine ve ödeme almalarına izin verecek.”

Veri depolama, ICO meraklıları arasında giderek ilgi kazanıyor. Yeni şirketler ortaya çıkıyor. Bir veri depolama token projesi bir saatte 200 milyon dolar (yaklaşık 22 milyar yen) topladı. Bu alandaki şimdiye kadar bilinen en iyi startup’lar Storj, Sia ve Filecoin. Diğer ikisinden farklı olarak, Filecoin hala erken gelişim aşamalarında. Her biri, kullanılmayan depolama alanlarını kiralamak için bir pazar yaratarak sağlanan hizmetlere rakip olmak için merkeziyetsizliğin gücünü kullanmak istiyor.

Kullanıcılar sistemin bir parçası olmak için Module uygulamasını cihazlarına kurmalılar. Kullanıcılardan, daha sonra Blockchain’de kiralamak için ne kadar bellek istediklerini belirtmeleri isteniyor. Daha sonra şifreli veri blokları cihazda saklanıyor. Kullanıcılar Module token’ları ile ödeme alıyorlar.

Potansiyel müşteriler ise merkezi olmayan ve şifreli bir Blockchain platformuna veri koymaya istekli şirketler. Veriler, geleneksel şirket bulut sistemlerinden daha ucuz olarak saklanıyor.

Ayrıca, Module’ün yeni algoritma destekli Blockchain’i, geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına ve yeni para birimleri çıkarmasına olanak sağlayarak kendisini Filecoin’den farklı kılıyor.

Şirket, teknik belgesinde, kripto para madenciliği pazarına yeni girenleri de kendi platformuna getirmeyi umuyor.

Şirketin teknik belgesinde Toshiro şu ifadeleri kullanıyor:

“Geleceğimizde, yalnızca gelişmiş ülkelerde yaşayan insanlar madencilik faaliyetlerine katılma fırsatına sahip olmayacaklar. Az gelişmiş ülkelerde madencilik yapan Module token’ları ile ödüller alan birçok insan olmasını umuyoruz. Gelişmiş ülkelerdeki pek çok kişi için günde sadece bir dolar getiren madencilik anlamsız olabilir, ancak bunun daha fakir ülkelerdeki insanların yaşamını değiştirebileceğine inanıyoruz.”

Module 16 Temmuz’da halka açık ön satışına başlıyor ve bu satış 31 Temmuz’da sona erecek.


Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. Uzmancoin’in bu sayfadaki ürün veya hizmetle bir ilişkisi yoktur. Uzmancoin, bu sayfadaki ürün veya hizmetten doğacak riskler karşısında sorumlu tutulamaz. Burada yazılanlar bir tavsiye niteliği taşımaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. tila48 Cevapla

    bu sekilde yuzlerce fikir var halleri ortada