Japon finans devi Monex Group da Libra’ya katılma kararı aldı

Japon finans devi ve aynı zamanda kripto para borsası Coincheck'in sahibi Monex Group, Facebook'un kripto para projesi Libra'ya katılmak için başvuruda bulundu.

Coincheck adında bir kripto para borsasına da sahip olan Japon finansal hizmetler şirketi Monex Group, Facebook’un Libra projesine katılmak için başvuruda bulundu.

CoinDesk Japan’in haberine göre, firmasının bugünkü 2. çeyrek sonuçları toplantısında konuşan Monex Başkanı Oki Matsumoto; Facebook’un Libra projesinin muhtemel partnerleri Visa, Mastercard, Uber ve eBay’ın yanı sıra Monex’in de bu partnerlerin arasına katılma planının olduğunu söyledi.

Libra’yı idare eden bu konsorsiyumun bir parçası olma ayrıcalığı için, şirketlerden 10 milyon dolara varan paralar isteniyor. Bu haftanın başlarında bir açıklama yapan Visa CEO’su Alfred F. Kelly, konsorsiyuma şimdiye kadar üye olan 28 şirketin henüz resmi ortak olmadıklarını, ancak bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladıklarını söylemişti.

Libra’ya katılma başvurularının yaz sonunda bir ön incelemeden geçeceğini belirten Matsumoto, Monex’in nihai kararını bundan sonra vereceğini açıkladı. Matsumoto ayrıca, Libra projesinin çok büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve bankalara erişimi olmayanlara finansal hizmet sağlama gibi önemli imkanlar getirebileceğini de söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl