Japonya’da kripto para borsalarına ‘gizlilik odaklı altcoin’leri kaldırın’ baskısı

Japon hükümeti; Monero, Zcash ve Dash gibi gizlilik odaklı altcoin'leri borsadan kaldırmaları için yerel kripto borsalarına baskı yapıyor.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA); yerel kripto para borsalarına Monero, Zcash ve Dash gibi gizlilik odaklı altcoin’leri liste dışı etmeleri için baskı yapıyor.

Forbes’un haberine göre FSA, kullanıcıların anonim işlem yapabilmelerini mümkün kılan altcoin’lere desteği azaltmak adına yurt içi ticaret platformlarına baskı yapmak için mevcut tüm adımları atıyor.

FSA, genellikle takip edilmesi Bitcoin‘den daha zor olan kripto paraların, yeraltı dünyası ile çok yakından bağlantılı hale geldiğini iddia ediyor.

FSA tarafından desteklenen bir kripto para çalışma grubunun bir üyesi, “Kripto borsalarının bu para birimlerini, kullanmasına izin verilip verilmemesi gerektiği ciddi olarak tartışılmalıdır” ifadelerinde bulundu.

Şu anda anonim kripto para ticareti için resmi bir yasak bulunmuyor. Ancak FSA, gizlilik merkezli altcoin’ler ile olan savaşında bazı başarılar elde etmiş gibi gözüküyor.

Coincheck sessizce Monero’yu kaldırdı

Ocak ayındaki hack kurbanı olan ve sonrasında Monex tarafından satın alınan CoinCheck, sessizce Monero ve iki az bilinen altcoin’i borsadan çıkardı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl