Japonya başbakanı Kishida: Web3 kapitalizmin yeni bir çeşididir

Japonya başbakanı Fumio Kishida, Web3'ün internetin geleneksel çalışma tarzını değiştirebileceğini ve yeni bir kapitalizm çeşidi olduğunu söyledi. Bir konferansta konuşan Kishida, "Umarım bu toplantı, Japon şirketlerinin metaverse'te değerli ekonomik alanlar yaratmasına da olanak sağlar" dedi.

Japonya başbakanı Fumio Kishida, ülkenin başkenti Tokyo’da katıldığı bir konferansta Web3 hakkında da yorumlarda bulundu. Web3’ün şu anki geleneksel internet ortamını ve çalışma tarzını değiştirebileceğini belirten başbakan, “Bu durum sosyal değişimi de getirir” dedi.

“Kapitalizmin yeni çeşidi…”

Hükumetlerinin “yeni kapitalizm” politikası çerçevesinde Web3’ün tanıtılması ve ilerlemesi için destek vermeye devam edeceğini belirten Kishida, “Bu sayede ekonomik büyüme sağlanır, inovasyon gelişir ve sosyal sorunlar çözülür. Web3, kapitalizmin yeni bir çeşididir” ifadelerini kullandı.

“Metaverse için umarım katkı sağlar”

Japon lider ayrıca metaverse konusuna da değindi ve “Umarım bu konferans, büyük Japon şirketlerinin metaverse içinde değerli ekonomik bölgeler yaratmasını sağlayacak bir ortam hazırlar” dedi.

Kishida’nın partisi Liberal Demokrat Parti’nin politika araştırmaları başkanı olan Koichi Hagiuda da, Web3 ve kripto paralar konusunda Japonya’nın regülasyonlar sürecini tamamladığını belirtti ve “Web3 gibi gelişen teknolojilerde artık ilerlemeye başladık. Neredeyse tamamen kripto para piyasalarını regüle ettik” şeklinde konuştu.

Japonya’da iktidar olan parti, 2022 yılının ocak ayında Web3 proje ekibi adında bir çalışma grubu da oluşturmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl