Japonya faaliyetlerine başlayacak Binance 34 token listeleyecek

Bu ay Japonya faaliyetlerini başlatmayı hedefleyen Binance borsası ilk etapta 34 token listeleyecek. İçinde BNB'nin de olacağı token'ların işleme açılmasıyla borsa bu anlamda ülkedeki rakiplerini de geride bırakmış olacak.

Bir dönem en sert ve kripto karşıtı regülasyon kurallarının olduğu Japonya, son 1 yılda 180 derecelik bir dönüşle Web3 odaklı bir politika izlemeye başladı. Bu sayede 2021’de ülkeden çıkış yapan Binance de bu pazara geri dönmüş oldu.

Japon medyasından Coinpost, Japonya pazarına geri dönen Binance’in ilk etapta 34 token listeleyeceğini yazdı. Haberde bu token’lar arasında BNB’nin de olacağı kaydedildi. Böylece BNB ilk kez Japon kripto yatırımcılarına da sunulmuş olacak. Token listelemelerinin ardından ise, Binance’in Japonya kolu, en çok kriptoyu işleme açan borsa olarak piyasada yerini almış olacak.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz sene kasım ayında Binance, Sakura borsasını satın almış ve Japonya’ya, 2021’deki çıkıştan sonra yeniden adım atmıştı.

Japonya regülatörü olan JFSA, 2019 ve 2021 yıllarında Binance’e yönelik iki adet uyarı göndermiş ve bunların ikincisinde Binance ülkedeki faaliyetlerine son vermişti.

Ancak Japonya daha sonra tam ters yönde bir politika gütmüş ve Web3 ile metaverse odaklı bir kripto yönü belirlemişti. Hatta geçtiğimiz günlerde bir konferansa katılan Japonya başbakanı Kishida, Web3’ü kapitalizmin yeni bir versiyonu olarak tanımlamıştı. Kishida ayrıca büyük şirketlerin metaverse’te araziler satın aldıkları dönemi görmek istediğini de söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl