Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japonya’nın dev elektronik mağazalar zinciri, ödemelerde Bitcoin kabul etmeye başlıyor

Japonya’nın dev elektronik perakendecisi Bic Camera, bu ay ülkedeki tüm mağazalarında Bitcoin ödemesi kabul edecek. Şirket, bir süredir Bitcoin ödemeleri için test çalışmaları yürütüyordu. Başarılı bir şekilde tamamlanan testlerin ardından Bitcoin ödemelerinin resmi olarak kabul edilmesine karar verildi. Müşteriler; kameralar, dizüstü bilgisayarlar, ses ekipmanları ve daha pek çok ürün için 900$’a kadar Bitcoin’le ödeme yapabilecek. bitFlayer ile anlaştılar Şirket, ödeme altyapısını kurmak için Tokyo merkezli bitFlyer ile anlaştı. bitFlyer, ödeme yapıldıktan sonra Bitcoin’i nakit paraya çeviren ve ertesi gün parayı...

Japonya’nın dev elektronik perakendecisi Bic Camera, bu ay ülkedeki tüm mağazalarında Bitcoin ödemesi kabul edecek.

Şirket, bir süredir Bitcoin ödemeleri için test çalışmaları yürütüyordu. Başarılı bir şekilde tamamlanan testlerin ardından Bitcoin ödemelerinin resmi olarak kabul edilmesine karar verildi.

Müşteriler; kameralar, dizüstü bilgisayarlar, ses ekipmanları ve daha pek çok ürün için 900$’a kadar Bitcoin’le ödeme yapabilecek.

bitFlayer ile anlaştılar

Şirket, ödeme altyapısını kurmak için Tokyo merkezli bitFlyer ile anlaştı. bitFlyer, ödeme yapıldıktan sonra Bitcoin’i nakit paraya çeviren ve ertesi gün parayı iş ortağına aktaran bir sisteme sahip. bitFlayer, bu işlem için yüzde 1 oranında bir servis ücreti talep ediyor.

bitFlayer’in finans müdürü Midori Kanemitsu, geçtiğimiz ay Bitcoin kabul eden mağaza sayısının yıl sonunda 300 bine yükselmesini beklediklerini açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl