Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japonya’nın büyük giyim mağazaları zinciri Bitcoin kabul etmeye başlayacak

Büyük Japon mağaza zinciri Marui, 7 Ağustos’dan itibaren Bitcoin kabul etmeye başlayacak. Şirket, Bitcoin ödemeleri için Bitflyer ile ortaklık kurdu. Giyim ürünleri satan mağaza zinciri, Japonya‘da oldukça popüler. Şirketin internet sitesi ülkede en çok rağbet gören 7 alışveriş sitesinden biri. 20-35 yaş arası kitleye yönelik ürünler satan şirket, 1931 yılında kuruldu. Şirketin şu anda OIOI isminde Japonya’da 31 mağazası yer alıyor. Marui Group, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açlıklamada Bitcoin ödemelerini kabul etmek için Bitflyer ile ortaklık kurduklarını duyurmuştu. 7 Ağustos...

Büyük Japon mağaza zinciri Marui, 7 Ağustos’dan itibaren Bitcoin kabul etmeye başlayacak. Şirket, Bitcoin ödemeleri için Bitflyer ile ortaklık kurdu.

Giyim ürünleri satan mağaza zinciri, Japonya‘da oldukça popüler. Şirketin internet sitesi ülkede en çok rağbet gören 7 alışveriş sitesinden biri. 20-35 yaş arası kitleye yönelik ürünler satan şirket, 1931 yılında kuruldu. Şirketin şu anda OIOI isminde Japonya’da 31 mağazası yer alıyor.

Marui Group, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açlıklamada Bitcoin ödemelerini kabul etmek için Bitflyer ile ortaklık kurduklarını duyurmuştu. 7 Ağustos tarihinden itibaren resmen Bitcoin kabul etmeye başlanacak. Başlangıçta, bu ödeme yöntemi mağazalardan birinde test edilecek ve zamanla daha fazla mağazaya yayılacak.

Japon şirketlerin Bitcoin’e yoğun ilgisi artarak sürüyor

Japon hükümeti geçtiğimiz Nisan ayında Bitcoin’i resmi bir ödeme yöntemi olarak tanımladıktan sonra giderek artan sayıda işletme Bitcoin’i kabul etmeye başladı. Son olarak Bic Camera, Sofmap ve Kojima gibi ülke çapındaki şirketler Bitflyer aracılığıyla Bitcoin kabul etmeye başlamıştı.

Ülkedeki 260 binden fazla işletmenin bu yıl Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlaması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl