Japonya, kripto para listelemeyi kolaylaştırıyor

Kripto paralarda dünyanın en sert regülasyon kurallarına sahip olan ülkelerden Japonya, bu konuda geri adım atma kararı verdi. Kripto para borsalarını kontrol etmekle sorumlu olan kurum, platformların uzun kontrol süreçlerine girmeden coin/token listelemelerine izin verecek.

Dünyanın teknoloji devi ülkelerinden biri olan Japonya, kripto paralarda uyguladığı uzun ve zorlu süreçleri kaldırma yoluna gitmeye karar verdi. ABD medyasından Bloomberg’in ülkedeki muhabirlerinin gördüğünü belirttikleri belgelere dayandırdığı haberine göre, Uzakdoğu ülkesi özellikle borsa listelemelerindeki uzun ve zorlu süreçleri artık kaldıracak.

Binance de geri dönüyor

Dünyanın en büyük borsası olarak görülen Binance’in de bu hamleyi olumlu olarak gördüğü ve aldığı haber üzerine bir süre önce Japonya’dan gerekli lisansları almak için başvurduğu belirtildi. Binance yaklaşık 4 yıl önce zorlu şartları sebep gösterek Japonya’daki faaliyetlerini durdurmuştu.

30 günde listelenebilecekler

Japonya Sanal ve Kripto Varlıkları Borsa Birliği, ülkede kirpto paraların regüle edilmesinden sorumlu olan kurum olarak biliniyor. Kurumun, plânlanan değişiklikleri yapmasının ardından borsalar bir kripto para ya da token’ı listelemek istediklerinde 30 gün içinde bunu yapabilecekler. Kurumun başkan yardımcısı Genki Oda, ilerleyen dönemde bu zamanın 14 güne düşürülebileceğini de belirtti ve “Yapılan değişikliklerin Japonya’nın kripto para piyasasına canlılık kazandıracağını umuyorum” dedi.

Bloomberg’in haberinde ayrıca gevşetilen yeni kuralların Aralık ayında yürürlüğe girebileceği de belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl