Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Japonya’nın Biletix’i Ticket Camp, Bitcoin kabul etmeye başladı

Biletix’e benzer, Japonya’nın en popüler bilet pazarlarından biri olan Ticket Camp, 17 Ağustos tarihinden itibaren Bitcoin kabul etmeye başladı. Şirket, bu operasyon için Japonya’nın en büyük Bitcoin ödeme sistemleri hizmetleri sağlayıcısı Coincheck ile işbirliğine gitti. Ticket Camp üzerinden Bitcoin’le bilet satın almak isteyen kullanıcılar, ödemenin yapılacağı sırada görüntülenen QR kodunu tarayarak bir Coincheck ya da başka bir Bitcoin cüzdanı aracılığıyla ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirilebiliyorlar. Yıl sonuna kadar hedef 260 bin mağaza Öte yandan Japonya’da Bitcoin kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Her geçen gün...

Biletix’e benzer, Japonya’nın en popüler bilet pazarlarından biri olan Ticket Camp, 17 Ağustos tarihinden itibaren Bitcoin kabul etmeye başladı.

Şirket, bu operasyon için Japonya’nın en büyük Bitcoin ödeme sistemleri hizmetleri sağlayıcısı Coincheck ile işbirliğine gitti.

Ticket Camp üzerinden Bitcoin’le bilet satın almak isteyen kullanıcılar, ödemenin yapılacağı sırada görüntülenen QR kodunu tarayarak bir Coincheck ya da başka bir Bitcoin cüzdanı aracılığıyla ödemelerini kolaylıkla gerçekleştirilebiliyorlar.

Yıl sonuna kadar hedef 260 bin mağaza

Öte yandan Japonya’da Bitcoin kullanımı giderek yaygınlaşıyor. Her geçen gün ülkede Bitcoin kabul eden işletme sayısı artıyor. Bu yıl sonu itibariyle 260 bin fiziksel mağazanın Bitcoin kabul etmesi bekleniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl