Japon milletvekili: Kriptoda sağlanan kolaylıklar yetmez! Devam etmeliyiz

Geçtiğimiz haftalarda kripto paralar konusundaki sert regülasyonları yumuşatma adımı atan Japonya'da iktidar partisinin web3'ten sorumlu olan milletvekili, sağlanan kolaylıkların yeterli olmayacağını ve burada durmamaları gerektiğini söyledi.

japonya

Japonya’da iktidarda olan Liberal Demokrat Parti’nin web3 gelişmelerinden sorumlu olan milletvekili Masaaki Taira, ABD medyasından Bloomberg’e konuştu.

Ülkenin Sanal ve Kripto Varlıklar Birliği’nin kripto paraların borsalarda listelenmesi konusunda sağlayacağı kolaylıkların iyi bir gelişme olduğunu ancak yeterli seviyede olmadığını belirten Taira şunları söyledi:

“Bu hala yeterli değil. Bu nokta da durmamalıyız. Japonya için web3 alanı birçok fırsatlar barındırıyor. Bu hızda gidersek treni kaçıracağız” dedi.

Başbakanı web3 konusunda ikna etti

Taira, Japonya başbakanı Fumio Kishida’yı da web3 büyümesini ülke politikasının resmi yol ahritasına dahil etmesine ikna eden isim olarak da biliniyor.

Bilindiği üzere Japnya, kripto paraların borsalarda listelenmesinin en zor şartlara bağlı olduğu ülkelerden biri konumunda ancak Uzakdoğu ülkesi Ekim ayında katı kuralları kaldıracak bazı önemli adımlar atacağını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl