JASMY coin nedir? JASMY’nin geleceği ve merak edilenler

Kripto para piyasalarının yeni gözdesi JASMY coin oldu. Birçok kişi “JASMY coin nedir” sorusuyla birlikte bu konu hakkında bilgi almak istiyor. Ancak “JASMY coin” yerine “JASMY token” demek daha doğru olur. Bilindiği üzere coin, kendine ait bağımsız bir blok zincirine sahip olan kripto varlıklara deniyor. Token, bu açıdan halihazırda mevcut bir blok zinciri üzerinde oluşturulmuş olması nedeniyle farklı. Binance’in yeni listelediği Jasmy ile ilgili tüm detaylar içeriğimizde:

  • Kurucusu ve kuruluş yılı: Kunitake Ando / 2020
  • Blok zinciri: Ethereum
  • Toplam arzı: 50 milyar
  • Dolaşımdaki arzı: 4.75 milyar
  • Kullanım alanları: Nesenelerin İnterneti (IoT)

Jasmy coin nedir?

Japon Bitcoin’i olarak nitelendirilen JASMY, IoT (Nesnelerin İnterneti) platformları geliştiren bir kuruluş olan Jasmy’ye destek sağlayan bir Ethereum tabanlı token’dır. Jasmy, merkezi sunucular aracılığıyla cihaz ve veri ağlarını koordine etmek yerine, uç hesaplama ve merkezi olmayan bir depolama ağı olan IPFS’de veri depolama yoluyla süreci merkezden uzaklaştırmayı hedefliyor. JASMY, cihazlar arasında token’ları aktarmak ve ağ hizmetleri için ödeme yapmak için kullanılabiliyor.

Yapay zeka projeleri üreten bir Japonya merkezli proje olan Jasmy, geleceğin en büyük alanlarından Nesnelerin İnterneti’ne ağırlık veriyor. Projenin yöneticileri ise oldukça iyi bir öz geçmişe sahip. Jasmy’nin karar mekanizmasında teknoloji devi Sony şirketinin izleri yer alıyor. Şirketin Temsili Direktör görevinde şu anda Nagano Üniversitesi Rektörü olan Sony’nin eski COO’su Kunitake Ando bulunurken, Jasmy CEO’su ise Sony Style’ın eski CEO’su Kazumasa Sato.

Jasmy coin’in geleceği

Jasmy’nin internet sitesindeki tanıtım yazısındaki cümlelerde şu ifadeler yer alıyor:

“Dördüncü Sanayi Devrimi’nin “büyük dalgası” dünyayı yutmaya başladığına göre, tüm mallar, insanlar ve hizmetler internet üzerinden birbirine bağlanmakta ve hayatımızın her alanına yayılmaya devam etmektedir. Bu “büyük dalga”dan, araba sevk hizmetleri, otomatik sürüş ve yapay zeka kullanan robotik endüstrisi gibi paylaşım ekonomileri ve ayrıca ödemesiz insansız marketler gibi yeni mal ve hizmetler doğdu ve doğacak.

Günümüzün ağ hizmetlerinin çoğu, Google, Apple, Facebook, Amazon gibi dev platformlar tarafından sağlanmaktadır. Hizmeti ücretsiz kullanmanın karşılığında, kullanıcıların sahip olması gereken davranış geçmişi gibi kişisel verileri platforma aktarıyor. Bu şekilde, iletişim ağları ve uygulamalar gibi hizmet bağlantılarından değiş tokuş edilen büyük miktarda veri, yalnızca platformun merkezi sistemi tarafından toplanır, yönetilir ve analiz edilir ve çeşitli amaçlar için kullanılır.

Siber saldırılar, sistem kusurları ve insan hataları nedeniyle güvenli bir şekilde yönetilmesi gerektiğine inandığımız verilerin oldukça kolay bir şekilde sızdırıldığı çok sayıda olay yaşandı. Ayrıca, ağlardan izlenen, toplanan ve analiz edilen verilerin, sizi başta istemediğiniz web sitelerine yönlendirebilecek reklamlar veya akıllı içerikler sunmak için kötüye kullanıldığı durumlar olmuştur. Hızla büyüyen dev platform oyuncuları artık stratejilerinde önemli bir dönüm noktasında.

Jasmy olarak bizim temel düşüncemiz, kişisel verileri ait olduğu kişinin eline teslim etmek ve güvenli bir şekilde dağıtılan ve yönetilen “verilerin demokratikleştirilmesini” gerçekleştirmektir. ‘Jasmy IoT Platformu’ bu fikirden yola çıkılarak geliştirilecektir. Platformdaki şirketler ve müşteriler arasındaki sağlam bir güven ilişkisine dayanarak, verilerin değerli değerler olarak güvenli bir şekilde değiş tokuş edilebileceği bir ortam yaratacak ve yeni bir bilgi çağı, “kullanıcı odaklı yeni bir bilgi çağı” inşa edeceğiz. Bu platformda sizinle birlikte yeni bir IoT iş modeli oluşturacağımızdan ve Japonya’nın bu “yeni bilgi çağında” dünyaya yeniden liderlik etmesine yardımcı olacağımızdan eminiz.”

2019 yılında kurulan Jasmy, kullanıcı verilerinin korunması pazarına odaklanmaktadır. Özellikle, bu veriler için merkezi olmayan bir depolama sistemi sunarak. Amacı kullanıcıya verilerinin kontrolünü geri vermektir. Bu nedenle Jasmy tarafından geliştirilen teknoloji, kullanıcıların kimlerle iletişim kurabileceklerini ve kişisel verilerini satabileceklerini seçmelerine olanak tanır. Bu özellikle birkaç yıldır moda olan bir tema. Bu nedenle, Jasmy ve Toyota arasındaki ortaklık varsayımını ele alırsak, otomobil üreticisi, bağlı bir aracın sahibine ait hiçbir bilgiyi rızası olmadan ifşa etmemeyi taahhüt edecektir. Bu bakımdan teknolojik açıdan geleceği olduğu söylenebilir.

Jasmy coin neden yükseliyor?

Son günlerde JASMY’nin fiyatındaki artış, özellikle Jasmy’nin Japonya’daki en popüler sosyal ağlardan biri olan Line ile geliştirdiği yeni ortaklıktan ve dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’de listelenmesinden kaynaklanıyor. Bugün yaklaşık 80 milyon Japon (nüfusun %61’i) tarafından aylık olarak kullanılan bir uygulama olan Line, 45 ve 29 milyon aylık kullanıcıyla ülkede Twitter ve Instagram’dan daha yüksek kullanıma sahiptir.

Jasmy coin nereden ve nasıl alınır?

En yüksek seviyesini 16 Şubat 2021 tarihinde 4.99 dolar ile gören JASMY Coin, en düşük seviyesini ise 2 Temmuz 2021’de 0.008373 dolar ile kaydetmişti. Şu sıralar yeniden popüler olan JasmyCoin, Gate.io, KuCoin, Bittrex, Bitfinex, Mexc, Uniswap, CoinEx, CEX.IO gibi plâtformlarla birlikte dünya üzerinde 21 kripto para borsasında listelenirken son olarak Coinbase ve Binance’de listelenerek ismini geniş kitlelere duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl