Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Jaxx Cüzdan’dan 400 bin Dolar değerinde coin çalındı

Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash gibi sekiz ayrı coin için hizmet veren ve dünya genelinde yüz binlerce kişinin kullandığı Jaxx Cüzdan’da hacker’lar, bir güvenlik açığı tespit etti. Bu güvenlik açığı nedeniyle cüzdanlardan 400 bin Dolar değerinde coin çalındı. Monero geliştiricisi Riccardo Spagni, konuyla ilgili olarak bir Tweet attı. Spagni, “Bu güvenlik açığıyla ilgili bir şeyler yapılabilirdi ancak Jaxx, kullanıcıların para kaybını bildirmeye başlamadan önce hiçbir şey yapmadı.” ifadelerini kullandı. Bitcoin de dahil, 4 ayrı coinde toplamda 400 bin Dolar çalındı...

Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve Dash gibi sekiz ayrı coin için hizmet veren ve dünya genelinde yüz binlerce kişinin kullandığı Jaxx Cüzdan’da hacker’lar, bir güvenlik açığı tespit etti. Bu güvenlik açığı nedeniyle cüzdanlardan 400 bin Dolar değerinde coin çalındı.

Monero geliştiricisi Riccardo Spagni, konuyla ilgili olarak bir Tweet attı. Spagni, “Bu güvenlik açığıyla ilgili bir şeyler yapılabilirdi ancak Jaxx, kullanıcıların para kaybını bildirmeye başlamadan önce hiçbir şey yapmadı.” ifadelerini kullandı.

Bitcoin de dahil, 4 ayrı coinde toplamda 400 bin Dolar çalındı

Kullanıcıların; Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Zcash’de toplamda 400 bin Dolar kaybettiği kaydedildi. Bu hırsızlık yalnızca akıllı telefon üzerinden Jaxx kullanan kullanıcılarda oldu ancak cüzdanın masaüstü sürümlerini kullananlar da risk altında olabilir.

‘Güvenmiyorsanız lütfen kullanmayın’

Öte yandan Jaxx’ın yöneticilerinden Nilang Vyas, kullanıcıların eğer güvenlik modeli konusunda içleri rahat değilse Jaxx’ı kullanmamalarını istedi ve tam olarak şu ifadeleri kullandı:

“Lütfen, lütfen, lütfen güvenlik modelimize güvenmiyorsanız ürünlerimizi kullanmayın.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl