Yahoo’nun kurucularından Jerry Yang: Bitcoin henüz bir dijital para değil

Yahoo’nun kurucularından Jerry Yang, dijital para birimlerinin gelecekte toplum nezdinde önemli bir rol oynayacağına inandığını ancak Bitcoin‘in henüz bir dijital para birimi olmadığını söyledi. Çin’de düzenlenen Fortune Global Forum’da CNBC’ye konuşan Yang, Bitcoin’in volatilitesinin internetin ilk zamanlarda teknoloji şirketlerinin hisselerindeki volatilite ile parelellik gösterdiğini ifade etti. Yang, Bitcoin’in 15.000$’ı aştığı günümüzde fiyatından ziyade onu bir para birimi olarak konuşmayı tercih etti. ‘İnsanlar, Bitcoin’i yatırım aracı olarak kullanıyor’ Yang, “İnsanlar bunu ödeme yapmak için kullanmıyor, yatırım yapılabilir bir varlık olarak kullanıyorlar.”...

Yahoo’nun kurucularından Jerry Yang, dijital para birimlerinin gelecekte toplum nezdinde önemli bir rol oynayacağına inandığını ancak Bitcoin‘in henüz bir dijital para birimi olmadığını söyledi.

Çin’de düzenlenen Fortune Global Forum’da CNBC’ye konuşan Yang, Bitcoin’in volatilitesinin internetin ilk zamanlarda teknoloji şirketlerinin hisselerindeki volatilite ile parelellik gösterdiğini ifade etti. Yang, Bitcoin’in 15.000$’ı aştığı günümüzde fiyatından ziyade onu bir para birimi olarak konuşmayı tercih etti.

‘İnsanlar, Bitcoin’i yatırım aracı olarak kullanıyor’

Yang, “İnsanlar bunu ödeme yapmak için kullanmıyor, yatırım yapılabilir bir varlık olarak kullanıyorlar.” dedi ve şunu ekledi:

“Ben şahsen dijital para biriminin toplumumuzda rol oynayabileceğine inanıyorum. Sadece işlemlerin ön planında değil aynı zamanda daha etkili ve daha doğrulanabilir bir sistem yaratmanın arka planında.”

Yang’in Bitcoin’le ilgili açıklamaları, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak’ın “Bitcoin, ABD Doları’ndan daha hakiki ve gerçek” görüşüyle benzerlik oluşturuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl