Jim Cramer’ın tersi çıkan yorumları ETF oldu! SEC’ye iki başvuru yapıldı

ABD'li finans kanalı CNBC'nin Mad Money programının sunucusu ve yorumcusu olan Jim Cramer'ın "tutmayan" yorumları sonunda şirketleri de harekete geçirdi. ABD merkezli bir danışmanlık şirketi Cramer'ın adına SEC'ye iki ETF başvurusunda bulundu.

jim-cramer

ABD’li ünlü finans yorumcusu Jim Cramer’ın başarısız kripto para yorumları sonunda onun adına iki adet ETF yaratılmasıyla sonuçlandı. ABD merkezli bir danışmanlık firması olan Tuttle Capital Management, Inverse Cramer ETF (SJIM) ve Long Cramer ETF (LJIM) adındaki iki adet borsa yatırım fonunu başlatmak için SEC’ye başvuruda bulundu ve gerekli belgeleri kuruma sundu.

Cramer’ın menkul kıymet yorumlarının tersine gidecek

Bu iki ETF’ten birisi olan SJIM, Cramer’ın yaptığı yatırım yorumlarının tersine doğru hareket edecek. SEC’ye yapılan başvuruda bu ETF ile ilgili olarak, “Normal şartlarda, fonun yatırımlarının en az %80’i, Cramer’ın bahsettiği menkul kıymetlerin tersine yatırım yapacaktır. Fonun portföyü, 20 ilâ 25 eşit ağırlıklı hisse senedinden oluşacaktır” ifadeleri kullanıldı.

The Long Cramer ETF ise ünlü programcı tarafından yapılan yatırım önerilerinin sonuçlarını takip edecek ve buna göre işlemler yapacak.

Sürekli fikir değiştiriyor

Jim Cramer kripto paralar konusunda sürekli olarak fikir değiştirmesiyle eleştirilen bir analist… 67 yaşındaki yorumcu, yaklaşık 10 gün içinde Bitcoin’e olumlu bakan yorumlarından bir anda şüpheci duruma gelmiş ve bu anlamda takipçilerinden tepki çekmişti.

Cramer, Temmuz ayında SEC’nin Coinbase borsasına bir operasyon düzenleyebileceği konusunda uyarılarda bulunmuş ve COIN yatırımcılarının dikkatli olmaları gerektiğini belirtmişti. Coinbase hisseleri sie Cramer’ın bu açıklamalarından 1 hafta sonra yüzde 50’lik bir yükseliş yaşamıştı.

Cramer 4 Ekim’deki son yorumunda hisse senetleri piyasasının biraz daha düşeceğini daha sonra ise yükseliş rallisi başlatacağını söylemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl