Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Joe Biden, 6 trilyon dolarlık bütçe teklifi hazırlıyor

ABD başkanı Joe Biden, 2022 mali yılında altyapı ve sağlık hizmetleri için 6 trilyon dolarlık bütçe önerecek. Bütçenin onaylanması durumunda bu rakam ABD'nin İkinci Dünya Savaşı'ndan bu yana en yüksek harcama seviyesi olacak.

joe-biden

Enflasyon rakamlarının merakla beklediği ABD’de güne, başkan Joe Biden’in 6 trilyon dolarlık bütçe teklifiyle uyandı. New York Times’ın haberine göre Biden, içinde altyapı, sağlık ve eğitim yatırımlarının bulunduğu 6 trilyon dolarlık bir bütçe hazırlıyor.

New York Times’ın elde ettiğini iddia ettiği belgelere dayanarak verdiği haberde ayrıca 2022 mali yılında 6 trilyon dolar olan harcamaların 2031’e kadar 8.2 trilyon dolara çıkabileceği yazıldı. Bu bütçeyle beraber gelecek sene bütçe açığının 1.8 trilyon dolar olması beklenirken, 2031 yılına kadar 1,6 trilyon dolar daha artması ancak bu süreye kadar da bu rakamın hafifçe düşürülmesi plânlanıyor.

Uzmanlara göre bu bütçe teklifi, Biden’ın özellikle orta sınıfı güçlendirmek için agresif şekilde uygulayacağını söylediği politikanın bir ürünü…

“Ekonomiyi büyütmenin zamanı geldi” demişti

Başkan seçildikten sonraki yılın başlarında Kongre’de yaptığı bir konuşmada Biden konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Pandemi her şeyi daha kötü yaptı. Çalışan, orta sınıf Amerikalıları temsil eden yaklaşık 20 milyon kişi işini kaybetti. Dolar milyarderi olan 650’ye yakın kişinin ise servetleri toplamda 1 trilyon dolar daha arttı. Evet, 650 kişinin serveti 1 trilyon dolar daha arttı. Toplamda bu kişilerin serveti 4 trilyon dolar. Artık ekonomiyi büyütmenin zamanı geldi.

Bitcoin, bütçe haberiyle hareketlendi

Biden’ın 6 trilyon dolarlık bütçe teklifinde bulunacağı haberi sonrası Bitcoin fiyatı da yukarı yönlü hareketlendi. Piyasa değeriyle en büyük kripto para, 39 bin 968 doları görerek 40 bin dolara iyice yaklaştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl