Joe Biden’a kripto baskısı sürüyor: “Bu fırsatı kaçırmayın”

ABD'de başkanlık seçimine katılıp katılmayacağı tartışılan ancak dün "Ben seçime gireceğim ve Trump'ı yeneceğim" diyen Biden'a kripto paralar konusundaki baskı da devam ediyor. Son olarak teknoloji konusunda lobicilik faaliyetleri yapan Gelişim Odası adındaki kurum Biden'a kripto paralarla ilgili bir mektup gönderdi.

Geçtiğimiz haftalarda Trump ile CNN ekranlarında çıktığı programdan sonra başkanlık yarışından çekilmesi yönünde baskılarla karşı karşıya kalan Joe Biden, yarışa devam edeceğini açıkladı. Biden’ın bu hamlesinden sonra ise teknoloji sektöründeki lobicilik faaliyetleriyle bilinen Gelişim Odası (Chamber of Progress) ona kripto paralarla ilgili bir mektup gönderdi.

“Genç nesil kripto para tutuyor”

Teknoloji ve inovasyonla ilgili araştırmalar yapan, aynı zamanda Kongre nezdinde lobicilik faaliyetleri de icra eden kurumun yöneticilerinden Kyle Bligen, genç jenerasyonun kriptoya olan ilgisine vurgu yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“ABD’de 18 milyondan fazla seçmen şu anda kripto para tutuyor. Z jenerasyonu ve milenyaller dijital varlıkların kullanımı yönündeki politikaları destekliyorlar. Büyük bir kitle, uzun zamandır oturtulamayan kripto regülasyonlarından ötürü endişe duyuyor. Şu anki durum siz ve yönetiminiz için çok önemli bir fırsat yaratıyor. Genç seçmenlerin yaşadığı sorunların çözümüne öncülük edebilirsiniz. Regülatif belirsizlik döneminde yatırımcılar da zarar gördüler. Hem kullanım alanları daraldı hem de ellerindeki varlıklar değersizleşti. 18 milyondan fazla seçmenin olduğu bir yerde ve seçimin yaklaştığı bir dönemde artık sizin için, iki partili bir çözüm yaratmak için konuşma vakti gelmiştir”

Mektupta ayrıca SEC’nin don dönemdeki politikalarının da kripto para sektörüne ciddi şekilde zarar verdiği ifade edildi.

Bilindiği üzere Donald Trump, bir süredir hem kripto para sektörünün önde gelenleriyle toplantılar düzenliyor hem de yaptığı birçok seçim konuşmasında kripto para sahipliği ve işlemlerini sonuna kadar desteklediğini belirtiyor.

Joe Biden ise bu konularda şu ana kadar sessizliğini hep korudu ve konuşmamayı tercih etti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl