JOE Coin nedir? Avalanche’ın yükselen yıldızı Trader Joe projesinin geleceği hakkında detaylı bilgiler

Son zamanların parlayan blok zinciri Avalanche’ta yer alan Trader Joe projesinin token’ı olan JOE Coin, kripto para yatırımcılarının merak ettiği en yeni token’lardan biri olarak göze çarpmış durumda. Projenin kuruluşu, amacı, onu önemli yapan unsurlarına dair bütün bilgilere bu içerikten ulaşabilirsiniz.

Kurucusu ve kuruluş yılı: CryptoFish ve 0XMurloc / 2021
Blok zinciri: Avalanche
Toplam arzı: 500 milyon
Dolaşımdaki arzı: 160 milyon
Piyasa değeri: 175 milyon dolar (28 Ocak 2022)
En düşük fiyat: 0.6625 dolar
En yüksek fiyat: 5 dolar
Projenin amacı: Merkeziyetsiz finansa yeni bir soluk getirmek.
Kullanım alanları: DeFi

Trader Joe projesi nedir?

Trader Joe, takma adları Cryptofish ve 0xMurloc olan iki anonim geliştirici tarafından kuruldu. Daha önce Google’da çalışan Cryptofish, Snowball ve Sherpa Cash gibi birkaç Avalanche projesine erken katkıda bulunan tam donanımlı ve akıllı bir sözleşme mühendisi olarak biliniyor. 0xMurloc, birkaç startup deneyimine sahip tam donanımlı bir geliştiricidir. Aynı zamanda Grab’da Kıdemli Ürün Lideriydi. Trader Joe ekibi, yazılım, pazarlama ve topluluk üzerinde çalışan bir düzineden fazla diğer takma adlı kullanıcı tarafından oluşmaktadır.

Trader Joe, tüm düğümlerin yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik (DAG) protokolünü kullanarak işlemleri işlediği ve doğruladığı, kendi tescilli fikir birliği mekanizmasına sahip bir blok zinciri olan Avalanche (AVAX) üzerine inşa edilen Trader Joe AMM tabanlı bir merkeziyetsiz borsa (DEX)’tir. Avalanche (AVAX) üzerindeki AMM projeleri neredeyse yenidir; projelerin çoğu, Uniswap’tan sonra ortaya çıkan Pangolin ve Zero Exchange veya Pancakeswap, Olive ve Lydia Finance gibi Ethereum ve Binance Smart Chain’deki diğer ünlü DEX projelerinden sonra yaratılmıştır.

Daha yeni faaliyete geçmesine rağmen, Trader Joe (JOE), Ağustos 2021’de Toplam kilitlenmiş Varlık (TVL)’de 500 milyon dolara ulaşarak Avalanche ekosistemindeki en büyük TVL’ye sahip AMM DEX olan Pangolin’i (PNG) geride bırakmıştı. DefiLama verilerine göre şu anda Trader Joe, 28 Ocak tarihi itibariyle AAVE, Benqi’den sonra en yüksek TVL’e sahip DEX olarak göze çarpıyor.

Joe Coin geleceği?

 

Trader Joe, modern bir DEX’in tüm işlevlerini sağlar ve hızlı ve ucuz işlemlerle birlikte uygun bir kullanıcı arayüzü sunar. Kullanıcılar, farm çiftliklerinden birine katılarak likidite sağlayabilir ve daha sonra stake edilebilecek ve yönetim tekliflerinde oy kullanmak için kullanılabilen bir ödül token’ı olarak JOE (JOE) kazanabilirsiniz. Bileşik (COMP) protokolüne dayanan borç verme protokolü Banker Joe, kullanıcıların gözetimsiz bir şekilde borç almalarına ve borç vermelerine olanak tanır. Ayrıca kullanıcılar, sağlanan veya ödünç alınan fonlar üzerinden kaldıraçlı pozisyonlar da açabilmektedir. Trader Joe, topluluk öncelikli bir yaklaşım benimsediğini ve yeniliğe, hıza ve güvenliğe öncelik verdiğini iddia ediyor. Tek noktadan DeFi deneyimi sunmayı ve güvenlikten ödün vermeden yeni ürünleri entegre etmeyi hedefliyor.

JOE token’ının faydasını ve benimsenmesini artırmak için Trader Joe, projeyi Avalanche ekosistemindeki ana DeFi platformuna dönüştürmeyi amaçlayan birkaç yeni seçenekle beraber sunmaya çalışıyor. Her şeyden önce, kullanıcılar JOE’yi borç almak için teminat olarak kullanabilecekler. Ayrıca Trader Joe, platformunda limitli emirleri, opsiyonları ve vadeli işlemleri kolaylaştırmayı planlıyor.

Joe Token nedir?

JOE (JOE), takas, stake ve farm etkinliği dahil olmak üzere DeFi hizmetleri sunan Avalanche (AVAX) blok zincirinde merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan Trader Joe’nun native tokenı’dır. Hızla büyüyen borsa sayesinde Haziran 2021’de projenin başlatılmasından bu yana kilitli toplam değeri (TVL) 4 milyar doların üzerine çıktı. Bunu başarmak için Trader Joe, token sahiplerinin büyümesine odaklanan iddialı bir yol haritası belirledi. 2021 boyunca, iyileştirilmiş stake etme, NFT, borsa listeleri, JOE tokeninin teminatlandırılması ve kaldıraçlı alım satımı yapmayı planlıyor.

Joe Coin nereden ve nasıl alınır?

Toplam Joe Coin arzı 500 milyon adettir. 160 milyon adedi dolaşımdadır. Projenin piyasa değeri 28 Ocak 2022 itibariyle 175 milyon dolar’dır. Token, ön satış, özel satış ve listeleme tahsis programı olmadan piyasaya sürüldü. JOE Coin’in toplam dağılımı şu şekilde…

  •  %50’si likidite sağlayıcıları
  •  %20’si hazine
  •  %20’si takıma
  •  %10’si gelecekteki yatırımcılar

Joe Coin, başta Binance olmak üzere, Gate.io, FTX, MEXC gibi merkezi borsaların yanı sıra, Pangolin, Trader Joe ve Lydia Finance gibi DEX’lerden de alınıp satılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl