Palantir CEO’su Lonsdale: Daha fazla kripto şirketi iflas edecek

Yatırım ve yazılım şirketi Palantir'in kurucusu Joe Lonsdale, son verdiği röportajda daha fazla kripto para şirketinin iflas etmesini beklediğini ancak uzun vadede Bitcoin başta olmak üzere merkeziyetsiz yapıların hayatımızda güçlü şekilde olacağını söyledi.

Geçtiğimiz sene Ağustos ayında, “beklenmeyen bir kriz endişesiyle” çok ciddi miktarda altın alımı yapan yazılım ve yatırım şirketi Palantir’in kurucusu Joe Lonsdale, kripto paralarda daha fazla düşüş ve iflas beklediğini belirtti.

ABD medyasından Fox News’e konuşan Lonsdale, Bitcoin başta olmak üzere merkezi yapıların öne çıkacağını ancak bunun uzun vadede olmasını beklediğini dile getirdi. Şu anki tabloyu, “ucuz para ile satın alınan spekülatif varlıkların oluşturduğu bir balon” olarak tanımlayan Palantir kurucusu şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin gibi merkezi yapılar ön plâna çıkacak”

Kripto paraların merkeziyetsizlik özelliğinde çok büyük fırsatlar var. Burada düşen ve iflas eden şirketlerin merkezi kurumlar olduğunu görüyoruz. İçlerinde yozlaşmışlık ve çürümüşlük vardı. Regüle olmadığınız zaman karşınıza çıkacak tablo budur. Uzun dönemde Bitcoin gibi merkeziyetsiz yapıların öne çıkacağını düşünüyorum. Bitcoin sayesinde insanlar Rusya’dan Venzuela’dan ve Çin gibi ülkelerden para çıkarabildiler. Bitcoin kötü niyetli davranan hükumetlere karşı insanların özgürce hareket etmesini sağlıyor. Açık konuşmam gerekirse ben bizim ülkemizin merkez bankası olan Fed’e de güvenmiyorum.

“Daha fazla şirket batacak”

Uzun vadede kripto paralar için iyi işler düşünüyorum. Kriptoda son 4-5 yılda gördüğümüz durum, ucuz para ile satın alınan ve balonlaşan bir tabloydu. Ponzi oluşumlarının ileri götürdüğü fiyatlar vardı. Bu yüzden birçok kripto para ve projenin batacağını düşünüyorum ama uzun vadede bunların bazıları tabii ki bizimle kalacak ve gelişecekler. Ancak şu anki tablo bu değil. Şu an spekülatif olan tüm teknoloji varlıklarının aşağıya doğru gidişine şahit oluyoruz. Çeşitli borç verme şirketleri, token ihraççıları ve diğerlerinin ponzi tarzı batacağını düşünüyorum. Zaten bunlar hiçbir mantığı olmayan şirketler.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl