Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

John McAfee: Bitcoin, bir balon değil

Russia Today’e (RT) konuşan Siber Güvenlik uzmanı ve McAfee şirketinin sahibi John McAfee, Bitcoin’in bir balon olmadığını ve büyümeye devam edeceğini söyledi. Bitcoin’in 3 yıl içerisinde 500.000$’a ulaşacağın dair cesur tahminleriyle bilinen McAfee, Bitcoin’in balon olarak kabul edilemeyeceğinden emin. Bitcoin bir itibari para birimi değil “Balon” sözcüğünün neden Bitcoin’e uygulanamayacağını soran spikere McAfee, Bitcoin’in bir itibari para birimi olmadığını söyleyerek yanıt vermeye başladı: “Bitcoin bir itibari para birimi değildir. Günümüzde elektrik ve bilgisayar gücüyle bir Bitcoin yaratmak bin dolardan fazlaya...

Russia Today’e (RT) konuşan Siber Güvenlik uzmanı ve McAfee şirketinin sahibi John McAfee, Bitcoin’in bir balon olmadığını ve büyümeye devam edeceğini söyledi.

Bitcoin’in 3 yıl içerisinde 500.000$’a ulaşacağın dair cesur tahminleriyle bilinen McAfee, Bitcoin’in balon olarak kabul edilemeyeceğinden emin.

Bitcoin bir itibari para birimi değil

“Balon” sözcüğünün neden Bitcoin’e uygulanamayacağını soran spikere McAfee, Bitcoin’in bir itibari para birimi olmadığını söyleyerek yanıt vermeye başladı:

“Bitcoin bir itibari para birimi değildir. Günümüzde elektrik ve bilgisayar gücüyle bir Bitcoin yaratmak bin dolardan fazlaya mal oluyor.”

Ünlü uzman, ayrıca Bitcoin’in değerinin kullanıcı sayısı ile de doğrudan ilişkili olduğunu sözlerine ekledi:

“Bitcoin’in değeri kullanıcı ve işlem sayısı ile bağlantılıdır.”

McAfee, açıklamalarının devamında şöyle dedi:

“Bütünüyle başka insanlar tarafından yönlendirilen spekülatif bir yatırım değil. Bitcoin ağı büyüdükçe Bitcoin’in değeri artar. İnsanlar ödemeler için Bitcoin’e girdikçe uzun vadede bu para birimlerini devalüe eden ABD Doları, Euro ve Çin Yuanı’nı kullanmayı bırakıyorlar.”

McAfee, son olarak şunu söyledi:

“Ne kadar çok insan Bitcoin kullanırsa o kadar çok değerli olacak. Kullanabileceğimiz tek metrik bu.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl