Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

John McAfee: Bitcoin, hükümetlerin ödünü patlatıyor

Siber güvenlik uzmanı ve Bitcoin destekçisi John McAfee, verdiği son röportajda, hükümetlerin Bitcoin‘den açık bir şekilde korktuğunu söyledi. McAfee, hükümetlerin Bitcoin’den neden korktuğu sorusunu ise şöyle yanıtladı: “Gelir vergilerimiz hükümetlerin en büyük gelir kaynağıdır ancak herkes Bitcoin kullandığında hükümet, gelirinizin ne olduğunu bilmeyecek. Dolayısıyla da gelir vergisi toplayamayacaklar. Her ulus devlet önünde sonunda çeşitli önlemler alacak ancak ne yaptıklarının bir önemi yok. Teknik olarak yapılabilecek bir şey olmadığı için Bitcoin’i veya herhangi bir dijital para birimini durduracak bir kanun oluşturmanın...

Siber güvenlik uzmanı ve Bitcoin destekçisi John McAfee, verdiği son röportajda, hükümetlerin Bitcoin‘den açık bir şekilde korktuğunu söyledi.

McAfee, hükümetlerin Bitcoin’den neden korktuğu sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Gelir vergilerimiz hükümetlerin en büyük gelir kaynağıdır ancak herkes Bitcoin kullandığında hükümet, gelirinizin ne olduğunu bilmeyecek. Dolayısıyla da gelir vergisi toplayamayacaklar. Her ulus devlet önünde sonunda çeşitli önlemler alacak ancak ne yaptıklarının bir önemi yok. Teknik olarak yapılabilecek bir şey olmadığı için Bitcoin’i veya herhangi bir dijital para birimini durduracak bir kanun oluşturmanın bir anlamı da yoktur.”

 

‘ICO’ların çoğu dolandırıcılık’

ICO’lara gelince McAfee’nin görüşü farklı. Ünlü siber güvenlik uzmanı, ICO’ların dolandırıcılık olduğuna inanıyor:

“Çin’in yasak kararı haklı. Dolandırıcılık amacıyla planlanmış birçok ICO var. Bunun önüne geçilmeli ama hükümetlerin yapamayacağını düşünüyorum. Kullanıcılar ve Bitcoin topluluğu bizzat denetlemeli.”

‘Gücü geri almanın zamanı geldi’

McAfee, son olarak şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’den korkması gerekenler bankalar ve hükümetler. Yüzlerce yıldır vatandaşların sırtından güç elde ettiler. Artık vatandaş olarak bu gücü geri almanın zamanı geldi.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl