Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Hapse atılan John McAfee’den ilk açıklama

Geçen hafta tutuklanarak hapse atılan ünlü siber güvenlik uzmanı ve kripto para dünyasının tanınan ismi John McAfee'den bugün ilk açıklama geldi.

john mcafee

Geçen hafta İspanya’da tutuklanarak Barselona’da bulunan bir hapishaneye gönerilen John McAfee’den ilk açıklama bugün geldi.

Kripto para sektörünün bilinen isimlerinden ve popüler antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu olan John McAfee, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Hapishaneden merhaba dostlarım. Büyüleyici bir zaman geçiriyorum. İspanyol hapishanesi o kadar da kötü değil. İstediğimiz kıyafeti giyebiliyor, sigara içebiliyor ve sosyalleşebiliyoruz. Burası yatak açma hizmeti olmayan Hilton gibi. Hücre arkadaşım bir torbacı. Keşke onu daha önce tanıyabilseydim. Hapishane avlusu katillerle dolu ama çoğu iyi insanlar. Zamanımın büyük bölümünü sırtım duvarda geçiriyorum. Hepinizi özledim ve seviyorum.”

Ne olmuştu?

Önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), token projelerinden para aldığını açıklamadan tanıtımlarını yaptığı ve fiyatları şişirdiği iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Kurum, McAfee’nin bu projelerden 23 milyon doların üzerinde kazanç sağladığını ve yatırımcıları yanılttığını ileri sürüyordu.

Bu suçlamaların üzerinden çok geçmeden ABD Adalet Bakanlığı McAfee’yi vergi kaçırmakla itham etmiş ve İspanya’da tutuklandığını bildirmişti. Daha sonra McAfee’nin tutuklandığı esnade İstanbul’a gelmek üzere havaalanında olduğu ortaya çıkmıştı.

John McAfee kimdir?

1945 yılında İngiltere’de doğan John McAfee, İngiliz-Amerikan bir bilgisayar programcısı ve iş adamıdır. 1987 yılında McAfee Associates yazılım şirketini kurdu ve bu şirketi istifa ettiği 1994 yılına kadar işletti. Dünya çapında büyük bir üne sahip olan bu şirket, halen antivirüs azılımları satıyor. McAfee “ilk ticari antivirüs yazılımının yaratıcısı” ünvanının da sahibi.

McAfee’nin kurucusu olduğu şirket 2011 yılında Intel tarafından satın alınmıştı. Ünlü ismin servetinin 2007-2008 mali krizinden önce 100 milyon dolara kadar ulaştığı belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl