John McAfee tweet’lerini satılığa çıkardı: Tweet başına 105 bin dolar

McAfee antivirüslerinin yaratıcısı John McAfee, kripto paralarla ilgili paylaşımlarını satılığa çıkardı ve tweet başına 105 bin dolar talep ediyor.

John McAfee, yazılım şirketi McAfee’yi kuran tanınmış bir İngiliz-Amerikan iş adamı ve bilgisayar programcısı. Şirketi, ilk ticari antivirüs yazılımını yarattı.

McAfee, birkaç yıldır kişisel Twitter hesabı üzerinde kripto para borsaları, Bitcoin tahminleri ve ICO’lar hakkında kendi görüşlerinin de yer aldığı tweet’ler paylaşıyor.

McAfee’nin, bir siber güvenlik uzmanı ünvanı ile dijital paralarla ilgili attığı tweet’lerin ardından söz konusu dijital paralar ani fiyat hareketleri yaşıyor. Bu durum, zirveden satın alım yapan pek çok kripto para yatırımcısını da mağdur ediyor. Hatta McAfee, zaman zaman piyasayı manipüle etmekle de suçlanıyor. Ayrıca bu tweet’ler üzerinden para aldığı da iddia ediliyordu.

McAfee, bu iddiaları da aşarak şimdi sosyal medya paylaşımlarını bütünüyle paraya çevirmek için McAfee Crypto Team adında bir oluşum yarattı. Oluşumun detaylarına mcafeecryptoteam.com üzerinden ulaşılabiliyor.

ICO yapacak şirketler için tanıtım ve pazarlama faaliyetleri yürütmek adına kurulan McAfee Crypto Team, daha çok John McAfee’nin kişisel Twitter hesabındaki tweet’lerini paraya dökme telaşı gibi görünüyor.

İnternet sitesinde, potansiyel müşterileri ikna etmek için McAfee’nin Twitter hesabıyla ilgili dikkat çekici veriler sunuluyor:

-Takipçilerinin 737 bini en azından ayda bir kez kripto para alıyor ya da satıyor. Günlük olarak 154 bin kişi alım ya da satım yapıyor.

-380 bininin toplam varlıklarının yüzde 25’inden fazlası kripto para birimlerinde. 259 bininin toplam varlıklarının yüzde 50’sinden fazlası kripto para birimlerinde.

-518 binden fazlası, kripto paralara 3 bin dolardan fazla yatırdı. 224 bininin 20 bin doların üzerinde yatırımı var. Bu son grup kripto yatırımlarında en az 4.48 milyar doları temsil ediyor.

Sitenin bir başka bölümünde McAfee’nin tweet başına 105 bin dolar talep ettiği yazılı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl