John McAfee yaşıyor mu? Eski sevgilisinin iddiasına karısı cevap verdi!

Geçtiğimiz sene İspanya'da bir cezaevinde intihar ettiği belirtilen ancak ölümüne birçokları tarafından şüpheyle bakılan John McAfee için, eski sevgilisinden önemli bir iddia ortaya atıldı. McAfee'nin Netflix'te bugünden itibaren yayına giren belgeselinde konuşan Samantha Herrera, onun yaşadığını ve hatta ölüm haberlerinin ardından kendisini de aradığını söyledi. Herrera'ya karısından cevap ise gecikmedi.

john mcafee

Ünlü antivirüs yazılımı McAfee’nin kurucusu olan ve özellikle 2017 boğa sezonundaki tweet’leriyle birçok kripto paranın yükselmesini sağlayan John McAfee için inanılması güç bir iddia ortaya atıldı.

“Ölüm haberlerinin ardından beni aradı”

Netflix’te bugün gösterime giren “Şeytan ile birlikte gitmek: John McAfee’nin vahşi dünyası” adlı belgeselde yer alan ve McAfee’nin eski sevgilisi olduğu belirtilen Samantha Herrera, ünlü yazılımcı ve kripto para yatırımcısının ölümünün sahte olduğunu söyledi. McAfee’nin ölüm haberlerinin ardından kendisini aradığını belirten Herrera, aynı zamanda ünlü yazılımcının şu anda Teksas’ta yaşadığını söyledi.

Yönetmen Russell: Gerçeği mi söylüyor, emin değilim

Konuyla ilgili konuşan belgeselin ödüllü yönetmeni Charlie Russell, “Açıkçası ne düşüneceğimi bilmiyorum. Bu ifadeden sonra kamerada onun yüzüne baktım. Gerçeği söyleyip söylemediğinden emin olamadım. Ne düşüneceğimi bilemiyorum ama bence o da bilmiyor” dedi.

Eşi Janice McAfee: Yaşasa Teksas’ta olmazdı

Konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yapan Janice McAfee ise eski eşinin yaşadığını düşünmediğini, öyle olsa dâhi yaşadığı yerin kesinlikle Teksas olmayacağını belirtti ve “Keşke bu iddia doğru olsaydı. Teksas güzel bir yer ama vergi kaçakçılığından ABD tarafından aranan ve iadesi kabul edilen birinin de Amerika’da yaşayacağını sanmam” dedi.

Hatırlanacağı üzere Janice McAfee, John McAfee’nin ölümünün ardından intihar iddialarına kesinlikle inanmadığını ve eşinin hapishanede öldürüldüğünü iddia etmişti.

Türkiye’ye geliyordu

Bilindiği gibi McAfee, Türkiye’deki bir kripto para konferansına geldiği esnada İspanya’da tutuklanmıştı. Daha sonra ceza evine gönderilen ünlü yazılımcının ABD’ye iadesi de onaylanmıştı.

McAfee, 2019 yılındaki bir tweet’inde “Eğer intihar ettiğimi duyarsanız bilin ki öldürülmüşümdür.” demişti.

SEC, McAfee’nin izinsiz menkul kıymet tanıtımı yaptığını iddia etmiş ve ona dava açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl