Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

John McAfee’nin ABD’ye iadesine onay çıktı

john-mcafee

İspanya Yüksek Mahkemesi, son yıllarda kripto paralarla ilgili açıklamaları ve girişimleriyle akıllarda yer eden ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee’nin ABD’ye iadesine onay verdi. McAfee, ABD tarafından vergi kaçırmakla suçlanıyordu.

75 yaşındaki isim, geçen yıl Barselona havaalanında İstanbul’a seyahat edeceği sırada tutuklanmıştı. Tutuklamanın ABD’nin talebiyle yapıldığı açıklanmıştı.

McAfee, Haziran ayında yapılan iade duruşmasında kendisine yöneltilen suçlamaların siyasi maksatlı olduğunu söyledi. İspanyol savcı Carlos Bautista, McAfee’yi bir vergi kaçakçısı olarak nitelendirdi ve suçlamaların politik motivasyonlarla yapıldığı iddiasını reddetti.

McAfee, 2020 ABD başkanlık seçimlerinde Liberteryen Parti’den başkanlığa aday olmak için çalışmalar yürütüyordu. Savcı, söz konusu partinin ABD seçimlerinde nadiren yüzde 1’den fazla oy aldığını, dolayısıyla McAfee’nin iddia ettiği gibi bir motivasyon olamayacağını savundu.

Ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), McAfee’ye yanlış ve yanıltıcı kripto para tavsiyeleriyle 23.1 milyon dolardan fazla gelir elde ettiği iddiasıyla dava açmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl