Jordan Belfort: Bugünlerde Bitcoin ve Ethereum dışında kriptoya dokunmazdım

The Wolf of Wall Street filiminin gerçek hayattaki kahramanı olan Jordan Belfort, Youtube kanalından yaptığı gündem değerlendirmesinde ayı sezonunda Bitcoin ve Ethereum dışında kalan kripto paraları almanın mantıksız olduğunu söyledi. Belfort ayrıca FTX'in bir dolandırıcılık organizasyonu olduğunu da belirtti.

Müşterilerini dolandırdığı gerekçesiyle 2 yıl hapis yatan, Bitcoin karşıtlığı olmasına rağmen daha sonra bu fikrinden dönen ve bugünlerde evinde 1 BTC karşılığı kripto para toplantıları düzenleyen Jordan Belfort, Youtube kanalından durum değerlendirmesi yaptı.

Yorumlarına FTX’in çöküşüyle başlayan ve borsayı bir dolandırıcılık organizasyonu olarak tanımlayan Belfort, Bitcoin ve Ethereum dışındaki kripto paraları almak için doğru zamanın şu an olmadığını belirtti. Belfort’un değerlendirmeleri şu şekilde:

“FTX bir dolandırıcılıktı”

FTX borsasında yaşananlar tipik bir dolandırıcılık olayıydı. Bu dolandırıcılığı savunmanın da hiçbir mantığı yok. Ancak bu Bitcoin ve diğer kripto paraların değersiz olduğu, yok olacakları anlamına gelmez.

“Bitcoin ve Ethereum dışında kripto almak şu an doğru değil”

Bitcoin ve Ethereum haricinde kalan diğer kripto paralara ben şu an dokunmam. Yanlarından bile geçmem. Bu coin’lerden elinizde varsa da bunları satmak için şu anda iyi bir zaman değil. Her şey bu kadar düşmüşken bu doğru değil. Bunların bazılarını, biri gelip sizden daha fazla para verir diye aldıysanız, o zaman bu coin’lerden çıkabilirsiniz. Bitcoin ve Ethereum ise 5-10 yıllık süreçler için alındığı sürece büyük paralar kazandırabilir.

“Portföyünüzün en fazla yüzde 10’unda dursunlar”

Tüm bu anlattıklarıma rağmen Bitcoin ve Ethereum, portföyünüzün çok küçük bir kısmını oluşturmalı. En fazla yüzde 10 olmalı. Büyük kısım tahvil ve S&P 500’den oluşabilir. Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar için uzun vade düşünmek dışında bir seçeneğiniz yok.

“NFT’lerin çoğu değersiz olacak”

Daha önce de söylediğim gibi, özel bir amaç için kullanılmadığı süece NFT’lerin büyük bölümü değersiz olacak. İşlem gördükleri fiyatın 50’de 1’i değerinde olacakalrını da söylemiştim. Bugün zaten yerin dibindeler. İleride büyük bir endüstri olacak ama bu dijital sahiplik anlamında görülecek. Şu anda NFT sektörü tam bir şaka…

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl