Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, artık Bitcoin hakkında konuşmayacak

Daha önce Bitcoin hakkında, ‘Dolandırıcılık’ diyen ve bu yorumlarıyla piyasayı manipüle etmekle suçlanan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, artık Bitcoin hakkında yorum yapmayacağını söyledi.   CNBC’ye konuşan Dimon, şunları söyledi: “Bunu dünyadaki önemli şeylerin kategorisine sokmayacağım ancak artık Bitcoin hakkında konuşmayacağım.” JPMorgan’ın baş finans sorumlusu Marianne Lake ise bankasının “doğru kontrol edilen ve düzenlenen dijital para birimleri için açık fikirli” olduğunu ifade etti. Dimon, geçmişte Bitcoin konusunda sert söylemlerde bulunmuştu. Barclays‘ın ev sahipliğinde 12 Eylül’de düzenlenen bir etkinlik sırasında Bitcoin’i Hollanda’da...

Daha önce Bitcoin hakkında, ‘Dolandırıcılık’ diyen ve bu yorumlarıyla piyasayı manipüle etmekle suçlanan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, artık Bitcoin hakkında yorum yapmayacağını söyledi.

 

CNBC’ye konuşan Dimon, şunları söyledi:

“Bunu dünyadaki önemli şeylerin kategorisine sokmayacağım ancak artık Bitcoin hakkında konuşmayacağım.”

JPMorgan’ın baş finans sorumlusu Marianne Lake ise bankasının “doğru kontrol edilen ve düzenlenen dijital para birimleri için açık fikirli” olduğunu ifade etti.

Dimon, geçmişte Bitcoin konusunda sert söylemlerde bulunmuştu. Barclays‘ın ev sahipliğinde 12 Eylül’de düzenlenen bir etkinlik sırasında Bitcoin’i Hollanda’da 17. yüzyıl sıralarında yaşanan Lale Balonu’na benzetmiş, hatta ondan daha kötü olduğunu söylemişti. Bunlarla kalmayan Dimon, Bitcoin’in hükümetler tarafından hedef alınacağını, yasaklanacağını dile getirmiş ve Bitcoin’den “sahtekarlık” olarak bahsetmişti. Dimon, bu yorumları nedeniyle piyasayı manipüle etmekle suçlanmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl