JPMorgan’dan şaşırtan sözler: Kripto paraların yok olması mümkün değil

Bankacılık devi JPMorgan, 8 Şubat'ta yayınlanan bir şirket içi raporda kripto para birimlerinin yok olmasının mümkün olmadığını bildirdi.

JPMorgan, 8 Şubat’ta yayınlanan bir şirket içi raporda kripto para birimlerinin yok olmasının mümkün olmadığını bildirdi.

Raporda şu ifadelere yer verildi:

“Kripto para birimlerinin yok olması pek mümkün değil ve ademi merkeziyetçilik, eşler arası ağlar ve gizlilik isteyen oyuncular arasında çeşitli formlarda ve şekillerde kolaylıkla ayakta kalabilirler.”

Raporda ayrıca kripto para birimlerinin Blockchain teknolojisinin yüzü olduğu belirtildi. Bu ifade, CFTC başkanının “Blockchain ile kripto para birimleri ayrılamaz” görüşüyle örtüşüyor.

Öte yandan bir iddiaya göre bankacılık devinin yönetici özetinde şirket, kripto para birimlerinin geleceği konusunda yükseliş öngörüyor.

2017 yılının Eylül ayında JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendirmiş ve açıklamasının ardından Bitcoin fiyatının düşmesiyle spekülasyon yapmakla suçlanmıştı. Dimon, geçtiğimiz ay ise Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak nitelendirdiği yorumundan pişmanlık duyduğunu söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl