JP Morgan analistlerinin Bitcoin’de düşüş beklentisi sürüyor

ABD'li yatırım bankası JP Morgan'ın piyasa analistleri, dün müşteriler için yazılan bir değerlendirme raprunda Haziran ve Temmuz aylarında beklentiler dahilinde olan Grayscale fonundaki hisse satışlarının, Bitcoin üzerinde fazladan bir satış baskısı yaratabileceğini belirttiler.

JP Morgan’ın tanınmış stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistlerin raporunda, geçen ay başlayan ve fiyat dinamikleri ile zayıf para girişinin hızlandırdığı Bitcoin düşüşlerinin, Grayscale Bitcoin fonundaki 6 aylık kilitlenme süresinin sona ermesiyle birlikte daha da tetiklenebileceği belirtildi. Raporda, “Bu durum Bitcoin için karşıdan esen bir rüzgar etkisi yapabilir” denildi.

Bu hafta büyük düşüş gelmişti

Mayıs ayında Elon Musk’ın tweeet’leriyle başlayan ve Bitcoin’in 50 bin doların altına inmesiyle devam eden süreç bu hafta da, en büyük kripto paranın 30 bin doların altına sarkmasıyla gelişmişti. Çin’in kripto para madencilerine karşı büyük operasyonu da düşüşü tetikleyen en büyük faktörlerdendi.

“Düşüş beklentimiz devam ediyor”

JP Morgan analistlerine göre ise düşüş eğilimi hala devam ediyor:

“Bu hafta yaşanan büyük düşüşten sonra gelen düzeltmelere ve çıkışa rağmen, düşüş yönündeki genel eğilimimizi sürdürüyoruz. Bazı iyi sinyallere rağmen, genel bakış açımız hala negatif”

Analistlere göre ayrıca, Bitcoin’in gerçeğe uygun adil değeri, volatilitesi altınla karşılaştırıldığı zaman, orta vadede 23 bin ilâ 35 bin dolar arasında:

“Uzun vadeli momentumun tamamen düşüş sinyali vermesi için fiyatın 25 bin dolar seviyelerine kadar inmesi gerekiyor.”

“30 bin üzerinde tutunması çok önemli…”

Yatırım danışmanlığı firması DoubleLine Capital’in CEO’su Jeffrey Gundlach ise 30 bin dolar seviyesinin çok önemli olduğunu ve Bitcoin’in burada tutunamamasının büyük bir problem yaratacağını belirtti. Gundlach, Twitter’dan yaptığı yorumunda, en büyük kripto paranın 30 bin doların üzerinde tutunmasının, ileriki dönemdeki hareketleri açısından çok önemli olduğunu belirtti.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl