Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

CEO’su ‘Bitcoin dolandırıcılık’ demişti: JPMorgan’ın Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı

JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, geçtiğimiz günlerde Bitcoin‘i bir dolandırıcılık olarak nitelendirmişti. Daha önce de benzer açıklamalar yapan Dimon, bu açıklamasıyla büyük tepki çekti. İlgisi var mıdır, bilinmez ama Dimon’un bu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı düşüş gösterdi. Deneyimli bankacı, bu sözleriyle piyasada manipülasyon yaparak Bitcoin’i ucuzdan satın almayı hedeflemekle itham edildi. Bugün Dimon’un yöneticiliğini yaptığı JPMorgan ile ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. JPMorgan’a bağlı JPMorgan Securities adlı şirketin son iki gündür İsveç borsasında Bitcoin işlemleri yaptığı tespit edildi. Veriler, Jamie...

JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, geçtiğimiz günlerde Bitcoin‘i bir dolandırıcılık olarak nitelendirmişti. Daha önce de benzer açıklamalar yapan Dimon, bu açıklamasıyla büyük tepki çekti.

İlgisi var mıdır, bilinmez ama Dimon’un bu açıklamasının ardından Bitcoin fiyatı düşüş gösterdi. Deneyimli bankacı, bu sözleriyle piyasada manipülasyon yaparak Bitcoin’i ucuzdan satın almayı hedeflemekle itham edildi.

Bugün Dimon’un yöneticiliğini yaptığı JPMorgan ile ilgili çarpıcı bir gerçek ortaya çıktı. JPMorgan’a bağlı JPMorgan Securities adlı şirketin son iki gündür İsveç borsasında Bitcoin işlemleri yaptığı tespit edildi.

Veriler, Jamie Dimon’un şirketinin, 9000’in üzerinde Bitcoin hissesine sahip olduğunu gösterdi.

JPMorgan’ın Bitcoin hissesi satın alması hem Dimon hem de bankacılık sektörünün ikiyüzlülüğünü yansıtıyor.

Bitcoin’i kötülemekten usanmadı

Son açıklama, Dimon’un Bitcoin’le ilgili ilk açıklaması değil. İlk açıklamasını 2014 yılında yapan Dimon, “Bitcoin berbat bir değer deposu” demişti. Bununla sınırlı kalmayan Dimon, 2015’te “Bitcoin hayatta kalamayacak”, 2016’da da “Bitcoin hiçbir yere gitmiyor” demişti. Dimon her açıklama yaptığında ve Bitcoin’i her kötülediğinde artmaya devam etti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl