JPMorgan’dan Bitcoin için kısa vade yorumu: Dikkat ediyoruz

ABD ve dünyanın en büyük bankalarından biri olan JPMorgan, kısa vadede Bitcoin konusunda "dikkatli ve tedbirli" bir duruş sergileyeceğini belirten bir rapor yayımladı. Banka analistleri, Bitcoin fiyatını aşağıda tutan sebeplerin hala çok güçlü olduğunu belirttiler.

JPMorgan analistleri Bitcoin’de kısa vadede yükselişlerin gelmesinin zor olduğunu belirttikleri bir raporu bugün müşterileriyle paylaştılar. Nikolaos Panigirtzoglou imzasıyla paylaşılan raporda, kısa vade için dikkatli ve tedbirli duruşun olduğu vurgusu yapıldı.

“Zorlayan ana sebepler hala güçlü…”

Bitcoin’in yukarı gitmesini engelleyen bazı sebeplerin hala çok güçlü olduğunu belirten analistler şu ifadeleri kullandılar:

“Bitcoin’in; hem altın ve hem de tahmin edilen üretim maliyetinin üzerinde olması, VC parasının gittikçe azalması gibi daha önceki raporumuzda bahsettiğimiz bazı zorluklar, bizim kısa vadede kripto piyasaları konusunda dikkatli ve tedbirli bir bakış açısına sahip olmamıza neden oluyor. Bu zorlukların etkileri hala geçmiş değil”

“Küçük yatırımcı kurumsallardan daha güçlü olabilir”

Analistler son 2 haftada yaşanan yükselişlerle ilgili olarak ise, “Kripto piyasalarında satış ya da kâr alımı diyebileceğimiz önemli seviyede düşüşler görüldü. Bu da bize, küçük yatırımcının, kurumsallardan daha güçlü olabileceği ihtimalini düşündürdü. Çünkü nisan ayında hisse senetleri ve kripto satanların büyük bölümü perakende yatırımcıydı” dediler.

Bitcoin son 10 günde 67 bin dolardan 56 bin dolara hızlı bir düşüş sergilerken, JPMorgan analistleri geçtiğimiz haftalarda en büyük kripto paranın 42 bin dolara kadar düşebilme ihtimali olduğunu ifade etmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl