JPMorgan, Bitcoin’de vadeli işlemlere başlamayı düşünüyor

Wall Street Journal’in haberlerine göre JPMorgan Chase, vadeli ticaret platformu aracılığıyla dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olan CME’nin 11 Aralık’ta başlatacağı Bitcoin vadeli işlemlerine erişim sağlamayı düşünüyor. Söz konusu haberde isimsiz bir kaynağın ağzından şu sözler yazılı: “JPMorgan, CME’nin yeni Bitcoin ürününe vadeli işlem komisyonculuk birimi aracılığıyla erişmeyi düşünüyor.” JPMorgan, bunu gerçekleştirirse müşterileri adına CME üzerinden Bitcoin’de alım ve satım yapabilecek. Ah Jamie… Haber oldukça ironik. JPMorgan’ın CEO’su olan Jamie Dimon, Bitcoin’in bir “sahtekarlık”, buna yatırım yapanların da “aptal”...

Wall Street Journal’in haberlerine göre JPMorgan Chase, vadeli ticaret platformu aracılığıyla dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası olan CME’nin 11 Aralık’ta başlatacağı Bitcoin vadeli işlemlerine erişim sağlamayı düşünüyor.

Söz konusu haberde isimsiz bir kaynağın ağzından şu sözler yazılı:

“JPMorgan, CME’nin yeni Bitcoin ürününe vadeli işlem komisyonculuk birimi aracılığıyla erişmeyi düşünüyor.”

JPMorgan, bunu gerçekleştirirse müşterileri adına CME üzerinden Bitcoin’de alım ve satım yapabilecek.

Ah Jamie…

Haber oldukça ironik. JPMorgan’ın CEO’su olan Jamie Dimon, Bitcoin’in bir “sahtekarlık”, buna yatırım yapanların da “aptal” olduğunu söylemişti. Dimon, şirketinde Bitcoin’e yatırım yaparken yakalanan biri olduğunda onu kovacağını da sözlerine eklemişti.

11 Aralık’ta başlaması planlanan Bitcoin vadeli işlemleri, daha fazla kurumsal paranın Bitcoin’e yatırılmasının önünü açacak.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl