Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JPMorgan CEO’sundan Bitcoin yorumu: “Kişisel tavsiyem, uzak durun”

ABD'nin ve dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan CEO'su Jamie Dimon, Bitcoin konusundaki fikrinin hala değişmediğini belirtti. 2017 yılında en büyük kripto parayla ilgili sert açıklamalar yapan ve Bitcoin'i dolandırıcılık olarak tanımlayan Dimon, "Kişisel tavsiyem ondan uzak durmanız" dedi.

JPMorgan’ın da içinde olduğu birçok ABD’li dev yatırım bankasının yöneticileri dün Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin karşısındaydılar. Goldman Sachs’dan Bank of America’ya ve JPMorgan’a kadar birçok bankanın yöneticisinin bulunduğu toplantıda Jamie Dimon, Bitcoin ile ilgili olumsuz açıklamalarına devam etti.

“Fikrim değişmedi ama insanları durduramam”

2017’de Bitcoin’i bir dolandırıcılık olarak tanımlayan, hatta Bitcoin ya da kripto para işlemi yapan bir çalışanını görmesi durumunda onu işten kovacağını söyleyen Dimon, toplantıda kongre üyesi Warren Davidson’ın o dönemden bu yana fikrinin nasıl değiştiğini sorması üzerine şu cevabı verdi:

“Aslında fikrim değişmedi. Benim insanlara verebileceğim kişisel tavsiye, Bitcoin’den uzak durmalarıdır. Bu, müşterilerimiz onu istemiyor demek değil. Bir şirkette işler aslında şöyle yürür, ben marijuana içmiyorum ancak hükumet onu yasal yaparsa ve insanlar onu bankaya koymak isterlerse bunu ben durduramam. İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını ben söyleyemem”

“Fiat para ya da altın gibi değil”

Blokzincir teknolojisi ve sabit coin’ler konusunda ise olumlu düşüncelerinin olduğunu belirten Dimon, “Bence Bitcoin, fiat para gibi ya da altın gibi bir şey değil. Yatırım yapanların dikkatli olması gerekiyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl