JPMorgan kriptoda düşüş bekliyor: CME araştırması gösterdi

JPMorgan son raporunda türev borsası CME'deki uzun pozisyonların tasfiyesinin ilk değil son aşamalarında bulunduğunu ve bu durumun kriptoda düşüşlerin yakın vadede kısıtlı kalacağının göstergesi olduğunu belirtti.

Dünyanın en büyük yatırım bankası olarak görülen JPMorgan, kriptoda düşüşlerin artık büyük ihtimalle son aşamasında olduğunu belirtti.

Bankanın, Şikago Türev Borsası CME’deki Bitcoin vadeli işlem pozisyonları üzerinde yaptığı araştırmaya göre, uzun pozisyonların tasfiye oluşunun artık son aşamasına gelindi. Bankanın raporunda konuyla ilgili, “Sonuç olarak, yakın vadede kripto piyasalarında kısıtlı bir düşüş görüyoruz” denildi.

Bilindiği üzere kripto para yatırımcıları; BlackRock’ın ETF başvurusu, Ripple’ın XRP davasında elde ettiği kısmi zafer ve PayPal’ın sabit coin çıkarması gibi olumlu gelişmeler sonrasında ciddi miktarda “long” yani uzun pozisyonlar açmışlardı.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analist grubu ayrıca bu tür iyi haberlerin azalmasının da son haftalarda yaşanan düşüşleri tetiklediğini ve uzun pozisyonların tasfiyesine yol açtığını kaydettiler.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz hafta SEC, mahkemenin Ripple kararına resmen itiraz etmişti. Kurum ayrıca, ETF başvurularını reddetmese de onaylamamış ve ertelemişti. Çin’den gelen olumsuz ekonomik haberlerle birlikte de geçtiğimiz cuma Bitcoin %11’den fazla düşüş yaşamıştı.

Raporda ayrıca Bitcoin ödül yarılanmasının da önemine değinildi ve bazı yatırımcıların halving öncesinde pozisyon almaya çalıştığı belirtildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl