JPMorgan: XRP kararı, Coinbase için de bir zafer

Ripple’ın SEC’ye karşı mahkemede elde ettiği zafer, sadece XRP‘yi değil, genel olarak kripto para piyasası için büyük bir kazanım olarak görülüyor. ABD bankacılık devi JPMorgan da aynı fikirde.

JPMorgan’a göre, XRP’nin kurumsal satışlar hariç olmak üzere yatırım sözleşmesi olmadığına kadar verilmesi, Coinbase’e de yarar sağlayacak.

JPMorgan’ın Kenneth Worthington liderliğindeki analistleri, dün yayımladıkları raporda, “Karar, SEC ile davalık olan Coinbase için bir kazanım gibi görünüyor. Coinbase’in pazar lideri olması ve sektörde saygın bir itibarı bulunması göz önüne alındığında, şirketin artan güven ve yasal netlikten faydalanmak için çok iyi bir konumda olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandılar.

“13 token’ın yatırım sözleşmesi olduğunun ispatı daha zor olacak”

Analistlere göre, davadan çıkan karar nedeniyle, SEC’nin Coinbase’e karşı açılan bir diğer davadaki 13 token’ın yatırım sözleşmesi ve Coinbase’in de kayıt dışı bir borsa olduğunu ispat etmesi daha zor olacak.

Söz konusu davada, SEC’nin yatırım sözleşmesi olduklarını iddia ettiği token’lar; SOL, ADA, MATIC, FIL, SAND, AXS, CHZ, FLOW, ICP, NEAR, VGX, DASH ve NEXO’ydu.

“Aşağı yönlü riskler azaldı”

Raporda, Ripple kararının Coinbase hisselerinde aşağı yönlü riskleri azalttığı vurgulandı. Bununla birlikte, Coinbase’in staking ve cüzdan ürünlerinin de SEC davasında yer alması dolayısıyla borsanın henüz tamamen tehlikeyi atlatamamış gibi göründüğünün altı çizildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl